Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kempinski yeni oteller açıyor

09 Aralık, 2009 | 10:10

Türkiye’de İstanbul, Antalya ve Bodrum’da otel, yine İstanbul’da iki rezidansı bulunan Kempinski 5 yılda 60 yeni otel açmayı planlıyor.

Kempinski yeni oteller açıyor Kempinski Operasyonlardan Sorumlu Direktörü Duncan O’Rourke, halihazırda 60 otele sahip olduklarını, 2014’te otel sayısını 120’ye çıkaracaklarını açıkladı.

Türkiye’de yeni bir otel ya da rezidans planlamadıklarını, yapım aşamasında olan 44 otelin gelecek yıl devreye gireceğini belirten Duncan O’Rourke şöyle konuştu:
“Hızlı büyüyeceğiz ancak otel sayımız hiçbir zaman yaşımızı geçmeyecek. Kempinski kriterlerine uymayan oteller yavaş yavaş portföyümüzden çıkacak.”

Krizde toplu işten çıkarma yerine işe alım ve yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Duncan O’Rourke sözlerine şöyle devam etti:
“2009’da doluluk olarak yüzde 18-19’luk düşüş yaşadık. Türkiye’de Avrupa’ya göre doluluktaki iyileşme çok daha hızlı. 2008 bizim için rekor bir yıldı. 2010’da 2008 rakamlarına dönmeyi umuyoruz. Düşüş bireysel müşterilerde değil, şehir otellerinde ve kurumsal müşterilerde yaşandı.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Kempinski Otel, Çırağan Kempinski Oteli, Grand Hotel Kempinski, Kempinski, Kempinski Duncan O’Rourke, Kempinski İstanbul, Kempinski Otelleri, Kempinski Barbaros Bay Hotel, Kempinski Operasyon Duncan O’Rourke, Kempinski Otel, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları