Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kempinski yeni oteller açıyor

09 Aralık, 2009 | 10:10

Türkiye’de İstanbul, Antalya ve Bodrum’da otel, yine İstanbul’da iki rezidansı bulunan Kempinski 5 yılda 60 yeni otel açmayı planlıyor.

Kempinski yeni oteller açıyor Kempinski Operasyonlardan Sorumlu Direktörü Duncan O’Rourke, halihazırda 60 otele sahip olduklarını, 2014’te otel sayısını 120’ye çıkaracaklarını açıkladı.

Türkiye’de yeni bir otel ya da rezidans planlamadıklarını, yapım aşamasında olan 44 otelin gelecek yıl devreye gireceğini belirten Duncan O’Rourke şöyle konuştu:
“Hızlı büyüyeceğiz ancak otel sayımız hiçbir zaman yaşımızı geçmeyecek. Kempinski kriterlerine uymayan oteller yavaş yavaş portföyümüzden çıkacak.”

Krizde toplu işten çıkarma yerine işe alım ve yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Duncan O’Rourke sözlerine şöyle devam etti:
“2009’da doluluk olarak yüzde 18-19’luk düşüş yaşadık. Türkiye’de Avrupa’ya göre doluluktaki iyileşme çok daha hızlı. 2008 bizim için rekor bir yıldı. 2010’da 2008 rakamlarına dönmeyi umuyoruz. Düşüş bireysel müşterilerde değil, şehir otellerinde ve kurumsal müşterilerde yaşandı.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Kempinski Otel, Çırağan Kempinski Oteli, Grand Hotel Kempinski, Kempinski, Kempinski Duncan O’Rourke, Kempinski İstanbul, Kempinski Otelleri, Kempinski Barbaros Bay Hotel, Kempinski Operasyon Duncan O’Rourke, Kempinski Otel, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları