Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kemerli turizmcilerin yol şikayeti

10 Mayıs, 2014 | 11:10

Kemer’de turizmin iki önemli bölgesi olan Beldibi ve Göynük’te turizmciler dertli. Uzun zamandır süren alt yapı çalışmaları nedeniyle bitirilemeyen yollar, bölgedeki otelleri çileden çıkartıyor.

Sezonun başlaması ile birçok otel, kapılarını misafirlerine açarken, bölgedeki otel ve tatil köylerinin önlerinde bulunan yollardaki şantiye görüntüleri turizm cenneti Kemer’e yakışmıyor.

Konu ile ilgili görüştüğümüz çok sayıda otel yetkilisi bu duruma bir anlam veremediklerini belirterek sorunlarının çözülmesini istiyorlar. Bölgedeki otelciler, “ Kış döneminden bu yana bölgemizde yollar kazıldı ve aynen bırakıldı. Halen birçok noktada çalışmalar devam ediyor. Yollar ve kaldırımlar kullanılmaz bir halde. Kışın çamurdan sıkıntılarımız vardı, şimdide bu kötü görünüm ve toz ile boğuşacağız. İşte otellerimizin içi beş yıldız ile göz kamaştırıyor ama otel dışının görünümü ortada. Sezonu açıyoruz. Birçok otelimiz misafirlerini ağırlamaya başladı. Bu görüntüler bölgemize turizme yakışmıyor” dediler.

Öte yandan görüşlerini aldığımız Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Semih Top, yaptığı açıklamada, Göynük ve Beldibi’ndeki sorunları bildiklerini ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını belirterek, “ Beldibi Bölgemizde TEDAŞ’ın elektirik alt yapı çalışmaları var. Burada ayın 15’ine kadar bu çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz. TEDAŞ ihalesinde, bozduğu yolları yapmakla mükellef. Bizde turizm sezonun başladığı bu günlerde destek olmak amacıyla buraların tozlarını almaya ve yıkayarak kötü görünümü ortadan kaldırmak adına destek olmaya çalışıyoruz. Göynük’te bizim görev süremizden önce GATAB kanalizasyon çalışması yapmıştı. Pazartesi günü ihalesi yaptık. Önümüzdeki hafta GATAB’ın alt yapı çalışması nedeniyle bozulan asfaltlar kesilip sıcak kaplama yapılacak. Önümüzdeki hafta Salı günü çalışmalar başlayacağız” dedi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Beldibi, Antalya Turizm, Beldibi, Beldibi turizm, Göynük, Göynük Antalya, Göynük kemer, Kemer Antalya, Kemer Belediyesi, Kemer Belediyesi antalya, Kemer turizm, Kemer turizm haberleri, Turizm, Turizm Haberleri, yurtiçi turizm haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları