Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kemer su altı günleri başlıyor

18 Mayıs, 2016 | 14:50

 Kemer su altı günleri başlıyor

Dünyanın çeşitli ülkelerinden sualtı fotoğrafçıları ve filmcileri 15.Uluslararası Kemer Su altı Günlerinde bir araya gelecek.

Turizmde son günlerde yaşanan kriz nedeniyle bir sakinlik yaşayan Kemer bu yıl 15.si düzenlenecek olan Uluslar arası Kemer Su altı Günleri ile bir nebzede olsa hareketlilik yaşayacak. Etkinliğe katılan 6 ülkeden 100’e yakın su altı sevdalısı ve profesyonel, en iyi fotoğraf ve görüntüyü çekebilmek için 2 gün boyunca Kemer’in eşsiz sualtında çekimler yapıp dereceye girmeye çalışacaklar.Etkinliğe Eski Bakan Kürşat Tüzmen, Sualtı Fotoğrafçısı Tahsin Ceylan, Unterwasser ve Tauchen Magazin Editörü Timo Dersch, Belgrad Sualtı Festivali Başkanı Kamran Kamami gibi önemli isimlerin yanında çok sayıda akademisyen katılacak.

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Kemer’de merkezi bulunan Selçuk Üniversitesi Su altı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ve Kemer Belediyesi ile bölgenin önde gelen otellerinin sponsorluğu ile gerçekleştirilen etkinlik 19-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kemer’in su altı güzelliklerini tüm dünya ile paylaşabilmek amacıyla düzenlenen su altı günlerinde su altı arkeolojisi, su altı doğası ve canlı model yarışmaları yapılacak. Bu kapsamda bölgede bulunan İlkokul öğrencileri arasında resim yarışması düzenlenirken, ayrıca yine İlkokul öğrencilerine su altı güzelliklerini sevdirmek amacıyla belgesel gösterimleri sunulacak.

Selçuk Üniversitesi Su altı Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne ait ‘Selçuk-1’ adlı tekneyle Üç Adalar Mevkii’nde dalış yapacak olan yarışmacılar burada Kemer’in su altı güzelliklerini görüntüleyecekler. Tüm çekilen fotoğraf ve videolar jürinin değerlendirmesine sunulacak ve yarışmada jürinin belirleyeceği fotoğraf ve görüntüler ödüle layık görülecek. Ödül töreni ise Göynük’de yer alan Sherwood Hotel’de gerçekleştirilecek.

KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında “ Bu yıl turizmde ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz. Bu sıkıntıları bir nebzede olsa atlatmak, moral bulmak, Kemer’de bir hareketlilik sağlamak ve Kemer’in sualtı güzelliklerini dünya ile paylaşmak adına Kemer Sualtı Günlerinin bu yıl 15.sini düzenliyoruz. Kemer dünyada sualtı güzellikleri ile ender yerlerden bir tanesidir. Bizde bunu 15.kez düzenlediğimiz bu etkinlik ile dünyaya duyuruyoruz” dedi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kemer, Kemer Sualtı Günleri, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı, KETAV, Selçuk Üniversitesi, Sherwood Hotel, Su altı Festivali, Turizm, Volkan Yorulmaz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları