Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kemer su altı arkeolojisinde bir marka!

23 Mayıs, 2016 | 08:33

  Kemer su altı arkeolojisinde bir marka!

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Kemer’de merkezi bulunan Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen 15. Kemer Sualtı Günleri kapanış ve ödül töreniyle sona erdi.

Kapanış törenine dereceye giren Sualtı profesyonellerinin yanı sıra Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hakan Öniz, KETAV ( Kemer Tanıtım Vakfı ) Başkanı Volkan Yorulmaz,KETAV Başkan Yardımcısı Ülkay Atmaca, İl Kültür Turizm Md. Yrd. İlknur Selçuk Köker, Kemer Sualtı Günlerinin isim babası ve kurucusu Aydın Aytuğ ile katılımcı ülkelerden 100’e yakın sualtı sevdalısı ve profesyonel katıldı.

Yrd. Doç.Dr. Hakan Öniz “Her sene bu organizasyona yenilikler getiriyoruz!”

Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd. Doç.Dr. Hakan Öniz yaptığı konuşmasında, “ Ekinliğimiz bu sene sakin geçti. Dereceye girenleri ve burada bizlerle olan tüm sualtı sevdalılarını yürekten kutluyorum. Her sene bu organizasyona yenilikler getiriyoruz. Yaptığımız yenilikler festivalimizin bir parçası haline geliyor. Hem yarışmacılar tarafından hem bölge tarafından, hem turizmciler tarafından benimseniyor ve işin sonunda herkesin paylaştığı ve varlığından mutlu olduğu bir etkinliğe dönüştü. Bu sene ülkemiz içerisinden çok sayıda katılımcı yer aldı. Bu senede her sene olduğu gibi video dalındaki sayımız daha da arttı. 15. Kemer Sualtı günlerini yalnızca sualtı fotoğraf ve video yarışmalarının yapıldığı bir yarışma olarak görmemek lazım. 15 yıldan bu yana sadece Avrupa’da Türkiye’de değil dünyada bir farkındalık oluşturuldu. Belki bugün haritada bugün Türkiye’nin yerini göstermeyecek olan insanlar Kemer diye bir yerin varlığını ve sualtı arkeolojisi ile ilgili akademik faaliyetlerin, deniz altı kültür medeniyetinin zenginliğinin yüksek derecede olduğunu biliyor. Bugün Kemer sualtı arkeolojisinde bir markadır” dedi.

KETAV Başkanı Yorulmaz “Bölgemiz alternatif turizm ve arkeolojik zenginlik açısından oldukça önemli bir bölge”

KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz mükemmel bir organizasyon ile Kemer’in adını dünyaya duyurmanın verdiği büyük bir keyfi yaşadıklarını belirterek dereceye girenleri kutladı. Alternatif Turizmin ve Arkeolojik zenginliğimizin önemini vurgulayan Yorulmaz, “ Bölgemiz alternatif turizm ve arkeolojik zenginlik açısından oldukça önemli bir bölge. KETAV olarak bizde bu konuda üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyor ve özelikle sualtı zenginliğimizi ortaya koymak için bu etkinliğe 15 yıldır destek veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. 16. Festivalde görüşmek üzere dereceye girenleri kutluyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arkeoloji, Kemer, kemer su altı, KETAV, Su altı,

Turizm Yorumları

 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları