Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kemer su altı arkeolojisinde bir marka!

23 Mayıs, 2016 | 08:33

  Kemer su altı arkeolojisinde bir marka!

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Kemer’de merkezi bulunan Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen 15. Kemer Sualtı Günleri kapanış ve ödül töreniyle sona erdi.

Kapanış törenine dereceye giren Sualtı profesyonellerinin yanı sıra Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hakan Öniz, KETAV ( Kemer Tanıtım Vakfı ) Başkanı Volkan Yorulmaz,KETAV Başkan Yardımcısı Ülkay Atmaca, İl Kültür Turizm Md. Yrd. İlknur Selçuk Köker, Kemer Sualtı Günlerinin isim babası ve kurucusu Aydın Aytuğ ile katılımcı ülkelerden 100’e yakın sualtı sevdalısı ve profesyonel katıldı.

Yrd. Doç.Dr. Hakan Öniz “Her sene bu organizasyona yenilikler getiriyoruz!”

Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd. Doç.Dr. Hakan Öniz yaptığı konuşmasında, “ Ekinliğimiz bu sene sakin geçti. Dereceye girenleri ve burada bizlerle olan tüm sualtı sevdalılarını yürekten kutluyorum. Her sene bu organizasyona yenilikler getiriyoruz. Yaptığımız yenilikler festivalimizin bir parçası haline geliyor. Hem yarışmacılar tarafından hem bölge tarafından, hem turizmciler tarafından benimseniyor ve işin sonunda herkesin paylaştığı ve varlığından mutlu olduğu bir etkinliğe dönüştü. Bu sene ülkemiz içerisinden çok sayıda katılımcı yer aldı. Bu senede her sene olduğu gibi video dalındaki sayımız daha da arttı. 15. Kemer Sualtı günlerini yalnızca sualtı fotoğraf ve video yarışmalarının yapıldığı bir yarışma olarak görmemek lazım. 15 yıldan bu yana sadece Avrupa’da Türkiye’de değil dünyada bir farkındalık oluşturuldu. Belki bugün haritada bugün Türkiye’nin yerini göstermeyecek olan insanlar Kemer diye bir yerin varlığını ve sualtı arkeolojisi ile ilgili akademik faaliyetlerin, deniz altı kültür medeniyetinin zenginliğinin yüksek derecede olduğunu biliyor. Bugün Kemer sualtı arkeolojisinde bir markadır” dedi.

KETAV Başkanı Yorulmaz “Bölgemiz alternatif turizm ve arkeolojik zenginlik açısından oldukça önemli bir bölge”

KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz mükemmel bir organizasyon ile Kemer’in adını dünyaya duyurmanın verdiği büyük bir keyfi yaşadıklarını belirterek dereceye girenleri kutladı. Alternatif Turizmin ve Arkeolojik zenginliğimizin önemini vurgulayan Yorulmaz, “ Bölgemiz alternatif turizm ve arkeolojik zenginlik açısından oldukça önemli bir bölge. KETAV olarak bizde bu konuda üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyor ve özelikle sualtı zenginliğimizi ortaya koymak için bu etkinliğe 15 yıldır destek veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. 16. Festivalde görüşmek üzere dereceye girenleri kutluyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arkeoloji, Kemer, kemer su altı, KETAV, Su altı,

Turizm Yorumları

 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları