Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kemer’deki Olimpos Teleferik, 95 bin ziyaretçi ağırladı

13 Ağustos, 2010 | 17:51

Antalya’nın Kemer ilçesinde faaliyet gösteren Olimpos Teleferik, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Uzunluğu 2 bin 365 metre olan teleferikle Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkanların sayısı geçen yıla oranla yüzde 35 artarak 95 bini aştı. Kışın karıyla, yazın da serinliğiyle dikkat çeken Tahtalı Dağı, her ülkeden on binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Şirket yetkililerinin verdiği bilgilere göre, ziyaretçilerin yüzde 48’ini Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT)’ndan gelenler oluşturuyor. Türkler yüzde 30’la ikinci sırada yer alırken, bu yıl zirveyi İran, Suriye, Ürdün gibi Ortadoğu ülkelerine mensup turistlerin de ziyaret etmesi Tahtalı Dağı’nı daha renkli hale getirdi.

Tahtalı Dağı, Nefes filminin çekimlerine de ev sahipliği yapmıştı. Yaz sezonunda yapılan ‘Yıldızlara Serenat’ gibi etkinliklerle de ilgi odağı olan Olympos Teleferik’i Ortadoğu’lu ziyaretçilerin keşfetmeye başlamasının, gelecek için büyük umut verdiği belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Kemer, Kemer, Kemer Haberleri, Kemer Lüx Oteller, Kemer Olimpos Teleferik, Kemer Otelleri, Kemer Tatili, Kemer Turistler, Kemer Ulupınar, Kemer'de eğlence, Olimpos Teleferik, Olimpos Teleferik Kemer, Olimpos Teleferik Nerede,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları