Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kemer’deki Olimpos Teleferik, 95 bin ziyaretçi ağırladı

13 Ağustos, 2010 | 17:51

Antalya’nın Kemer ilçesinde faaliyet gösteren Olimpos Teleferik, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Uzunluğu 2 bin 365 metre olan teleferikle Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkanların sayısı geçen yıla oranla yüzde 35 artarak 95 bini aştı. Kışın karıyla, yazın da serinliğiyle dikkat çeken Tahtalı Dağı, her ülkeden on binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Şirket yetkililerinin verdiği bilgilere göre, ziyaretçilerin yüzde 48’ini Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT)’ndan gelenler oluşturuyor. Türkler yüzde 30’la ikinci sırada yer alırken, bu yıl zirveyi İran, Suriye, Ürdün gibi Ortadoğu ülkelerine mensup turistlerin de ziyaret etmesi Tahtalı Dağı’nı daha renkli hale getirdi.

Tahtalı Dağı, Nefes filminin çekimlerine de ev sahipliği yapmıştı. Yaz sezonunda yapılan ‘Yıldızlara Serenat’ gibi etkinliklerle de ilgi odağı olan Olympos Teleferik’i Ortadoğu’lu ziyaretçilerin keşfetmeye başlamasının, gelecek için büyük umut verdiği belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Kemer, Kemer, Kemer Haberleri, Kemer Lüx Oteller, Kemer Olimpos Teleferik, Kemer Otelleri, Kemer Tatili, Kemer Turistler, Kemer Ulupınar, Kemer'de eğlence, Olimpos Teleferik, Olimpos Teleferik Kemer, Olimpos Teleferik Nerede,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları