Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kemal Sunal’ın doğduğu ev müze oluyor

24 Mart, 2010 | 22:48

Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal’ın Malatya’nın Doğanyol ilçesine bağlı Gökçe beldesindeki doğduğu ev, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce restore edilerek müzeye dönüştürülecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahattin Kabahasanoğlu, yapılması planlanan müze ev için çalışmalara ve Sunal’ın akrabalarıyla görüşmelere başladıklarını açıkladı.

Kemal Sunal’ın doğduğu evin yıkılmaya yüz tuttuğunu belirten Kabahasanoğlu, “Heyecan verici bu çalışmamız için kaymakamımız, belediye başkanımız ve Sunal’ın akrabalarıyla bir takım görüşmelerde bulunduk. Şu anda Sunal’ın doğduğu ev yıkılmış durumda. Bir aksilik olmazsa yakında tam bir müze olarak değil ama müze ev olarak evi restore etmeyi planlıyoruz. Tarihi bir konak gibi bahçesi, içinde afişlerinin, fotoğraflarının bulunduğu sinema odası olan bir müze ev yapmayı planlıyoruz. Akrabalarının gönüllü bir şekilde vereceği bir arsaya da yöresel yemeklerin yapıldığı ’Kemal Sunal Kafe’ yapacağız” dedi.

Kemal Sunal’ın annesi Saime Sunal da oğlunun en büyük arzusunun tüm çocukların okuması olduğunu ifade ederek, “Bu çalışma elbette bizi sevindirdi. Ancak oğlumun adına bir okul yapılması bizi daha da mutlu ederdi. O tüm çocuklara örnek olabilmek adına 50 yaşından sonra diploma aldı. Türkiye’ye mal olmuş böyle kahramanların isimlerinin bir yerlere verilerek hayatta kalması önemli. Çünkü onların yerine başkaları kolay kolay gelemiyor” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kemal Sunal, Kemal Sunal Cafe, Kemal Sunal Kafe, Kemal Sunal Müzesi, Kemal Sunal'ın doğduğu ev, Kemal Sunal'ın doğduğu ev müze oluyor, Kültür Sanat Haberleri, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları