Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kebap Festivali valilik tarafından yasaklandı!

08 Aralık, 2018 | 13:35

Kebap Festivali valilik tarafından yasaklandı!

8-9 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanan ‘Kebap ve Şalgam Festivali’, Adana Valiliği tarafından kişilerin can ve mal güvenliği gerekçesi ile iptal edildi!

Adana Valiliği, ismi ‘Kebap ve Şalgam Festivali’ olarak değiştirilen Rakı Festivali’ni yasakladı. Valilikten yapılan açıklamada, kentte düzenlenmesi planlanan ‘Kebap ve Şalgam Festivali’ne ilişkin, “İlimizde 8-9 Aralık 2018’de gerçekleştirilmesi planlanan ‘Kebap ve Şalgam Festivali’ kamu düzeni ve güvenliği ile kişilerin can ve mal güvenliği nedeniyle iptal edilmiştir.” ifadelerini paylaştı.

Sosyal medyadan organize olan vatandaşların, akşam saatlerinden itibaren tarihi Büyüksaat civarındaki Kazancılar Çarşı’nda sabah saatlerine kadar bir araya geldiği festivalde, 2015 yılında bir grubun üzerine pompalı tüfekle ateş açılmıştı.

Ölen veya yaralananın olmadığı olaydan sonra gözaltına alınan 6 kişi adli kontrolle serbest bırakılmıştı. Festivali herhangi bir yasal kurumun organize etmemesi ve muhatap bulunamaması da gündeme gelmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana, Adana Valiliği, Festival yasaklandı, Kebap ve Şalgam Festivali, Rakı Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları