Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kazak iş adamları Hotel Equipment Fuarı’na gelecek

30 Kasım, 2011 | 18:17

Antalya Expo Center’da, 18-21 Ocak 2012 tarihleri arasında 23’üncü kez düzenlenecek Hotel Equipment Fuarı, şimdiden yurtiçi ve yurt dışından büyük ilgi görüyor.

Anfaş Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, düzenledikleri fuarların tanıtımını yapmak ve yeni bağlantılar kurmak amacıyla Kazakistan’a giderek ticaret odası, sektör başkanları ve iş adamlarıyla görüştü.

Almatı Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Shara Akylbayeva, Kazakistan Türk İşadamları Derneği Başkanı Zeki Pilge, Atakent Fuarcılık Müdür Yardımcısı Dinara Aşilova, Kazakistan Gıda Üreticiler Derneği Başkan Yardımcısı Rana Yervenova, Kazakistan Turizm Federasyonu ve birçok Kazak firma ile görüşen Seçer, Kazakların Antalya’da düzenlenen fuarlara yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Seçer, “Kazaklardan, fuarlarımız için işbirliği sözü aldık. Kazakistan’dan iş adamları delegasyonu ile alım heyeti konusundaki çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Kazakistan Almatı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Shara Akylbayeva’nın, Anfaş Hotel Equipment Fuarı’yla yakından ilgilendiğini aktaran Seçer, şunları kaydetti: “Kazakistan, fuara ziyaretçi olarak katılmak üzere bir heyet oluşturuyor. Restoran ve otel sahiplerinden oluşan bu heyet, Anfaş Hotel Equipment Fuarı’ndan işletmeleri için satın almalar yapacak. Heyet, şimdiden 25 kişiyi geçmiş durumda. Bu ticari bağlantının önümüzdeki yıllarda güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz.”

FUARA 34 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık da yaptığı açıklamada, Hotel Equipment Fuarı’nın, her sene turizm bölgeleri yoğun olmak üzere bütün Anadolu’daki konaklama sektörü, hastaneler, üniversiteler, bar ve eğlence işletmeleri, misafirhaneler, sosyal tesisler, askeri tesisler, pansiyonlar ve restoran işletmelerinin yöneticileri ve ilgili sektör profesyonelleri tarafından ziyaret edildiğini aktardı.

Çalık, geçen yıl düzenlenen Hotel Equipment Fuarı’nda, 41 ülkeden 550’si yabancı olmak üzere toplamda 28 bin 212 ziyaretçi ağırlandığını belirterek, bu seneki fuara 34 bin profesyonel ziyaretçi beklediklerini kaydetti.
Devlet Malzeme Ofisi, askeriye, Yurtkur, işletmelerini yenilemeye hazırlanan turizm tesisleri ve üniversite gibi toplu satın almalar gerçekleştiren kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik özel çalışmalar yaptıkları bilgisini veren Çalık, “Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacı olan mal ve hizmetlerin kamu yararı gözetilerek satın alınmasını sağlayan Devlet Malzeme Ofisi, Türkiye genelindeki şubelerinden 20 kişilik daire başkanı ve yetkili heyetiyle Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nı ziyaret edecek.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anfaş Hotel Equipment Fuarı, Antalya Expo Center, Hotel Equipment Fuarı, Kazakistan Almatı, Kazakistan Turizm Federasyonu, Turizm Haberleri, Zeki Pilge,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları