Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kaz dağları eteklerinde termal tatil

06 Aralık, 2011 | 10:23

Yeşillikler içinde bol oksijenin hakim olduğu Ege Denizi sahilleri, artık kış aylarında da turist kabul etmeye başladı.

Yaz aylarındaki yerli turizmin gözdesi Kuzey Ege sahilleri artık termal turizmde de iddialı.

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Güre beldesi artık termal turizmin yeni merkezlerinden. Edremit’in Güre beldesi, açılışı yapılan Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük termal SPA merkezi ile sağlık turizminde de söz sahibi oldu.

Edremit Körfezi’nin tek turizm teşvik bölgesi unvanını elinde bulunduran Güre beldesi deniz turizminin yanı sıra şifalı termal suları ile Edremit Körfezi’ni sağlık turizminde de ön plana çıkartmak istiyor.

Birçok rahatsızlıkları bulunan vatandaşlar Güre’de bulunan termal tesislerde şifa bulduklarını belirtiyor. Termal tesislerde şifa bulmak için yöreye gelenler herkesin termal kürlere katılması gerektiğini söylüyor. Bölgedeki suların genellikle mineral ağırlıklı termal sular olduğu belirtiliyor. Özellikle eklem ve kas ağrılarında istifade edilecek sular olarak nitelendirilen kaplıca sularının doktor gözetiminde içile bileceği de ifade ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Edremit Körfezi, Güre beldesi, Güre termal tatil, Kaz dağları, Kaz dağları etekleri, Kaz dağları termal, Kaz dağları termal otel,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları