Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayseri’de Kış Turizm Fuarı açılıyor

31 Ekim, 2012 | 17:10

Kayseri’de Kış Turizm Fuarı açılıyor

Erciyes A.Ş. tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan Kış Turizmi ve Turizm Yatırımları Fuarı için geri sayım başladı.

Dünya Ticaret Merkezi’nde 1-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar hakkında açıklamalarda bulunan Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes Dağı’nı uluslararası bir kayak ve turizm merkezi haline getirmek için başlatmış olduğu Master Plan’ın tüm hızıyla sürdüğünü söyledi. Erciyes’te çok ciddi bir yatırım yapıldığını ifade eden Cıngı, “Yaklaşık 275 milyon avroluk, Kayseri tarihinin en büyük bütçesi ayrılmış durumda. Erciyes, çok ciddi bir turizm merkezi haline geliyor.” dedi.

Şimdiye kadar Türkiye’de hiç yapılmamış olan 1. Kış Turizm ve Turizm Yatırımları Fuarı’nı Erciyes A.Ş. olarak Kayseri’de düzenleyeceklerini kaydeden Cıngı, “Erciyes’te yapılmakta olan bütün yatırımlar, uluslararası şöhrete sahip, büyük projelere imza atmış, büyük yatırımcılar, büyük firmalar tarafından yapılıyor. Özellikle kayak sporunun çok yaygın olduğu Alpler, Avusturya, İtalya bölgesinden firmalar, altyapı çalışmalarını yapıyorlar. Hem bu firmaların iştirak ettiği, ürünlerini teşhir ettiği hem kayak sporu ve kış turizmi ile alakalı olan kayak ithalatçıları, distribütörler, markalar, tur operatörleri, acenteler ve turizm altyapı-üstyapı hizmeti veren firmalar, fuarımıza katılarak ürünlerini tanıtacaklar. Kayseri için bu fuar çok önemli. Kış turizmi başlığı altında dünyada çok yaygın bir fuar yok. Türkiye’de de bir fuar formatında ilk defa yapılıyor. Dolayısıyla Kayserimizin ve Erciyesimizin kış turizmi imajını perçinleyecek bir fuar bu.” şeklinde konuştu.

Erciyes’te büyük bir kayak merkezi doğduğunu anlatan Cıngı, “Hem ülkemiz insanına hem dünya sporseverlerine daha rahat duyurabilecek bir ortam oluşacak bu fuar neticesinde. Ümit ediyoruz ki hem fuara katılıp ürünlerini ve hizmetlerini sergileyen katılımcı firmalarımız hem de bu fuarı ziyarete gelen yurt içinden, yurt dışından ziyaretçilerimiz, fuardan azami ölçüde istifade edecekler. Bu fuar, Kayseri’de gelenekselleşerek devam edecek. Hem şehrimize hem bölgemize hem de ülkemize önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.

Fuar kapsamında 2 Kasım Cuma günü bir panel düzenleneceğini de kaydeden Cıngı, panelin saat 14.00’de başlayacağını söyledi. Panelde, kış turizminin şehir ekonomisine ve bulunduğu bölgenin sosyokültürel yapısına etkileri ele alınacak.

Dünya Ticaret Merkezi’ndeki fuar, yarın saat 13.00’de protokol konuşmalarının ardından ziyarete açılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1. Kış Turizm ve Turizm Yatırımları Fuarı, Büyükşehir Belediyesi, Dünya Ticaret Merkezi, Erciyes, Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı, Erciyes Kayak, Kayseri, Kayseri kayak, Kayseri Kış Turizm Fuarı, Kayseri Kış turizmi, Kayseri Turizm Fuarı, Kış Turizm Fuarı, Kış Turizm ve Turizm Yatırımları Fuar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları