Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayseri ‘de geleceğin kayakçıları seçildi

15 Aralık, 2011 | 18:27

Kayseri ‘de geleceğin kayakçıları seçildi

Kayak sezonunun açılmasıyla birlikte kayak ile ilgili organizasyonlar da hız kazandı. Develi Belediye Kayak Kulübü, geleceğin şampiyonlarını çıkartmak için öğrenciler arasından ön elemeler yaptı.

Hürriyet ‘in haberine göre, Gençlik ve Spor Hizmetleri il Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan elemelere 70 sporcu katıldı. Kurulacak 20 kişilik ekip için her okuldan öğrenciler Develi Belediyesi tarafından kayak malzemeleri temin edilerek, Erciyes Kayak Merkezi’ne götürüldü. Burada yapılan seçmeler sonucu aday sporcular belirlendi.

Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, “Kayseri’de ilk olarak Develi Belediyesi Kayak Kulübü tarafından bu uygulama başlatıldı. Yeni uygulama sayesinde kayak yarışmalarına katılacak profesyonel ekipler oluşturularak ilçemizi ve ilimizi temsilen müsabakalara katılması sağlanacaktır” dedi.

Develi Spor Salonu’nda Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Koordinatörü İnan Mahmutoğlu nezaretinde, kayak antrenörleri Zafer Murat, Samet Sitti, Hülya Çam tarafından öğrenciler; ağırlık boy uyumu, sıçrama, mekik, vücut esnekliği, denge, hız kontrolleri olmak üzere altı istasyonda teste tabi tutuldu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, Develi Belediye Kayak Kulübü, Hülya Çam, Kayak, Kayak turları, Kayseri, Kayseri kayak, Kayseri kayak turizmi, Samet Sitti, Zafer Murat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları