Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayseri bir ilki yaşadı, kayak için gelen Rus turistleri çiçeklerle karşıladı!

29 Aralık, 2017 | 17:14

Kayak için Erciyes’i tercih eden 224 kişilik Rus kafilesi, ilk kez gerçekleştirilen Moskova-Kayseri uçuşuyla Kayseri’ye geldi. Rus kafilesi Kayseri’de çiçeklerle karşılandı!

Moskova’dan direkt uçuşla Kayseri’ye gelen Rus kafilesi, Erkilet Havalimanı’nda karanfillerle karşılandı.

Kayak yapmak için Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes’i tercih eden 224 kişilik Rus kafilesi, ilk kez gerçekleştirilen Moskova-Kayseri uçuşuyla Erkilet Havalimanı’na geldi.

Burada karanfillerle karşılanan kafile, kendileri için hazırlanan kokteyle katıldı.

Kandybin: Kayak için Kayseri’yi tercih ettik

Kafilede yer alan Ivan Kandybin, çok sıcak bir karşılama olduğunu belirterek, “Daha önce Antalya’ya gelmiştim. Bu yıl bize Kayseri’yi anlattılar. Biz de kayak için burayı tercih ettik.” ifadelerini kullandı.

Hayatını 25 yıldır Rusya’da devam ettiren Niğdeli Fatih Özbek ise “Çok güzel bir karşılama oldu. Bu tür organizasyonları görünce ülkem adına seviniyorum. Rusya’da kayak oldukça aktif bir spor. Orada büyük bir potansiyel var. Ülkemizdeki kayak merkezleri bu potansiyeli kullanmalı.” diye konuştu.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı ise Kayseri’nin tarihi bir gün yaşadığını belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kente yeni bir vizyon katmak, yeni bir ekonomik kapı açmak için ortaya koyduğu master planının neticelerini vermeye başladığının altını çizen Cahid Cıngı, “Kayseri tarihinde ilk defa yabancı bir kafile, direkt uçuşla kente geldi. Rus kafilesi bir hafta Kayseri ve bölgede vakit geçirecek.

Özellikle son yıllarda şehrimizde çok yoğun yerli turist hareketliliği yaşanıyor. Dağ otellerimizin yanı sıra şehir otellerimiz de sürekli dolulukla devam ediyor.” diye konuştu.

Cingı: Rus kafilesi Kapadokya’yı gezme fırsatı da bulacak

Cıngı, son yıllarda yapılan uluslararası tanıtımlar ve fuarların somut neticelerinin görülmeye başladığını belirterek, “Moskova’dan Kayseri’ye direkt uçuşla gelen kafile, hem Erciyes’te kayak yapma hem de Kapadokya bölgesini gezme fırsatı bulacak.

Şehrimiz bir ticaret ve sanayi kentiyken, yıllardır ticaretiyle, tüccarlarıyla bilinirken bundan sonra turizm sektöründe de adından bahsettirecek. Bundan sonra inşallah yabancı turistler gelmeye devam edecek.” diyerek sözlerine noktayı koydu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erkilet Havalimanı, Fatih Özbek, Ivan Kandybin, Kapadokya, kayak turizmi, Kayseri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Moskova, Moskova-Kayseri, Murat Cahid Cıngı, Rus kafilesi, Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları