Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayıp Malezya uçağı ile ilgili ilginç iddia!

15 Mayıs, 2018 | 11:13

Kayıp Malezya uçağı ile ilgili ilginç iddia!

2014 yılında Kuala Lumpur – Pekin seferini yaparken düşen ve bir daha haber alınamayan Malezya uçağının nerede olduğu hala bulunamadı. Ancak Uçağın nasıl kaybolduğuna ya da nerede olduğunu yönelik yeni bir araştırma, gizemin çözüldüğü iddiası gündem yarattı.

2014 yılında Kuala Lumpur – Pekin seferini yaparken düşen ve bir daha haber alınamayan Malezya uçağının nerede olduğu hala bulunamadı. Ancak Uçağın nasıl kaybolduğuna ya da nerede olduğunu yönelik yeni bir araştırma, gizemin çözüldüğü iddiası gündem yarattı.

4 yıldan daha uzun bir süre önce Malezya Hava Yollarına ait MH370 sefer sayılı uçak, 239 yolcusu ve mürettebatı ile okyanus üstünde kayboldu. Yıllardır yapılan arama çalışmaları sonuç vermiyor. Yeni yapılan bir araştırma uçağın nasıl kaybolduğuna ya da nerede olduğun dair gizemin çözüldüğü iddiasıyla gündemi değiştirdi.

Webtekno sitesinin haberine göre, 7 Mart 2014’te Kuala Lumpur – Pekin seferini yapan havalanan MH370 sefer sayılı uçak, 239 yolcusu ve mürettebatıyla pistten ayrıldı. Bir süre sonra rotasını değiştiren uçak, uzun süre telsiz konuşmalarına da yanıt vermedi.

Kayıp Malezya uçağı ile ilgili ilginç iddia!

Uçak, radardaki son görüntüsünün ardından bir daha ortalarda gözükmedi. Ortaya onlarca teori atıldı, araştırmalara 300 milyon dolardan fazla para harcandı ancak sonuç çıkmadı.

Yakın geçmişimizin en büyük gizemlerinden birisi olan uçağın yolcularından ve mürettebatından halen haber yok. boyutlarının büyüklüğü ile bilinen Boeing 777 tipi uçağa ne oldu da bir anda ortadan kayboldu. Bu durum hala gizemini korumakta.

Havacılık uzmanı olan üst düzey Boeing 777 pilotu ve eğitmeni Simon Hardy, Kanada’da devlet kurumu Taşımacılık Güvenliği Bürosu yöneticilerinden Larry Vance, kıdemli araştırmacı ve havacılık güvenliği uzmanı John Cox, Avustralya Ulaştırma Güvenliği Bürosu eski genel müdürü Martin Dolan ve kaybolan yolcuların ailelerini temsilen John Dawson ile birlikte bu esrarengiz olayı incelemek için el birliği yaptı.

Planlanmış bir eylemle yok edildiler

Ortak görüşleri, Malezya Hava Yolları’na ait uçağın yakıtı bittikten sonra okyanusa çakılıp parçalandığı yönünde. Uçağın önceden planlanmış bir eylemle yok edildiğini düşünen ekip, mürettebattan birinin, uçuş öncesinde güzergahı okyanus üzerine kaydırmaya çalıştığından bahsetti.

Bir diğer iddia ise yolcuların uçak düşmeden çok önce kabin içinde öldürüldükleri yönünde. Bu nedenle parçalanan cesetler, planlı bir eyleme kurban gittikleri için hiç bulunamadılar.

Bölgedeki uçuşların ülkelerin hava sahalarından gelip geçen güzergahlara sahip olduğunu belirten uzmanlar, pilotların bazı durumlarda rota değiştirmek istediklerini söylemekte.

Ayrıca bu ekibe göre söz konusu güzergahta bir uçak kaçırılmak istense, MH370’in başına gelen şey dışında alternatif bir yol bulunmuyor.

Uçak, ortak deniz ve hava sahasına sahip olan Hint Okyanusu’na yönlendirilmek mecburiyetinde.

Hint Okyanusu’nda 25.000 km2’lik alan araştırılıyor

Diğer yandan Texas merkezli bir şirket olan Ocean Infinity, uçağı aramak için çalışmalara başladı.

Hint Okyanusu’nun 25.000 km2’lik bir bölümünü tarayacak şirketin çalışmaları birkaç aydır devam etmekte.

Haziran ayında tamamlanması beklenen araştırmada şimdiye kadar bir veri elde edilemedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Düşen uçak, Hint Okyanusu, John Cox, John Dawson, Kayıp Uçak, Kuala Lumpur - Pekin, Larry Vance, Malezya uçağı, Martin Dolan, Ocean Infinity, Simon Hardy, WebTekno,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları