Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayıp Alman turistin cesedi Alara Çayı’ndan 7 saatte çıkarıldı

16 Temmuz, 2012 | 09:54

Antalya’nın Alanya ilçesinde Alara Çayı’nda rafting yaptığı sırada botun alabora olması sonucu kaybolan Alman turist Kerstin Kramer’in cesedi 11 gün sonra bulundu. Ceset bulunduğu noktadan botla Alara Kalesi bölgesine 7 saatte çıkarıldı.

Okurcalar Beldesi’nde bulunan Alara Çayı’nda 4 Temmuz’da rafting yapan 8 turistin kullandığı bir turizm şirketine ait bot, Kocadöllük Mevkii’nde alabora olmuştu. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü dalgıçları, Jandarma Genel Komutanlığı Su Altı Arama Kurtarma Ekipleri ve İncekum jandarma ekipleri tarafından 11 gündür aralıksız Alara Çayı ve çevresinde Kramer’in cesedi arandı. Bugün İncekum Jandarma ekipleri ile turizm şirketi ekipleri yüzeysel arama yaparken saat 13.30 civarında botun alabora olduğu yerden 4 kilometre uzaklıktaki ağaçlık ve kayalıkların olduğu bölgede su yüzünde bulundu.

Turizmin şirketi ekipleri cesedi getirmek için gerekli ekipman bulunmadığı için Alara Kalesi bölgesine boş döndü. Daha sonra turizmin şirketi ekipleri gerekli ekipmanları tamamlayarak bölgeye aynı botu kamyonla ikinci kez göndererek cesedi 7 saatte Alara Kalesi’ne getirdi. Jandarma ekipleri ve turizm şirketi çalışanları tarafından sudan sıkıştığı yerden çıkarılan Kramer’in cesedi botla Alara Kalesi’ne yakın bir noktadan karaya çıkarıldı.

Alanya nöbetçi savcısının yaptığı incelemenin ardından ceset otopsisi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alara Çayı, Alman turist Kerstin Kramer, Kayıp Alman turist, Kayıp Alman turist Alara Çayı, Kayıp Alman turist cesedi, Kayıp Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları