Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayak turlarının gözdesi Bosna Hersek

02 Ocak, 2015 | 08:56

Tarihi ve doğal güzellikleri ile kendisine hayran bırakan bambaşka bir coğrafya Bosna Hersek. Her mevsimin farklı bir duygu barındırdığı ülkede, kışın gelmesiyle birlikte dünyanın dört bir yanından binlerce kişi, kayak turları için buraya geliyor.

Yaz aylarında yemyeşil doğasıyla cennetten bir köşeyi andıran Bosna Hersek, kış mevsiminde de beyaz karlar altında farklı bir görünüm sergiliyor.Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kayak severleri ağırlamaya başlayan başkent Saraybosna’daki kayak merkezleri, sezonun açılmasıyla hareketlenmeye başladı.

1984 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Saraybosna yakınlarındaki Byelaşnitsa,Yahorina ve İgman gibi önemli kayak merkezleri, kış mevsiminin başlamasıyla yeni sezon hazırlıklarını tamamladı.

saraybosna-kayak

Her seviyeye göre kayak pistleri ve her bütçeye uygun konaklama seçenekleriyle turistlere önemli imkanlar sunan kayak merkezlerine ulaşım da son derece kolay. Saraybosna’ya sadece 20 dakika mesafedeki Byelaşnitsa ve İgman kayak merkezleri, kente yakınlığı dolayısıyla kayakseverlerin en çok ilgi gösterdiği yerler arasında.

BALKANLAR KAYAK TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Yaklaşık 10 kilometre uzunluğunda her seviyeye uygun kayak pistlerinin bulunduğu bu iki kayak merkezinde, Türkiye’deki kayak merkezleri fiyatlarına oranla çok daha uygun fiyatlara konaklama ve kayak imkanı bulmak da mümkün. Kayak sezonunun 21 Aralık’ta açıldığı Byelaşnitsa ve İgman’da, yağan son karın ardından kar kalınlığı da 20 santimetrenin üzerine çıktı.

saraybosna-kayak-turu

Bosna’daki savaşta hiç hasar görmeyen Yahorina kayak merkezi ise Saraybosna’ya 28 kilometre uzaklıkta. İgman ve Byelaşnitsa’ya oranla çok daha geniş kayak pistlerine sahip olan Yahorina’da, kayak krosu, kızak, gece kayağı ve yürüyüş için de uygun alanlar bulunuyor. Bu arada, Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus Havayolları’nın haftanın her günü İstanbul-Saraybosna arasında uçak seferlerinin bulunması ve kış mevsimi dolayısıyla bilet fiyatlarının ucuzlaması da Saraybosna’yı kış seyahati için gözde mekanlardan biri haline getiriyor (NationalTurk)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
balkan kayak turları, balkanlar kayak, Bosna Hersek, Bosna Hersek kayak, Bosna Hersek kayak merkezleri, Bosna Hersek saraybosna kayak, Bosna Hersek Turları, Bosna-Hersek balkanlar, byelaşnitsa, İgman, Kış Olimpiyatları, Kış Olimpiyatları saraybosna, Saraybosna, Saraybosna gezilecek yerler, Saraybosna kayak, Saraybosna kayak merkezleri, Saraybosna Turu, Yahorina,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları