Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayak turizminin yeni gözdesi: Çambaşı Kayak Merkezi

09 Mart, 2013 | 12:56

Kayak turizminin yeni gözdesi: Çambaşı Kayak Merkezi Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası’nda bu sezon hizmete giren Çambaşı Kayak Merkezi, 15 bin kayakseveri ağırladı.

Ordu Valisi Orhan Düzgün, Çambaşı Kayak Merkezi’ne ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Çambaşı Kayak Merkezi’nde yıllardır süren çalışmaların bugün sonuçlarını gördüklerini vurgulayan Düzgün, ”Vatandaşların kayak yaptıklarını görmek memnuniyet verici. Geçtiğimiz yıl babylift kuruldu. Bir kilometreye yakın kayak pisti oluşturuldu. Kısa bir süre önce yeni tesislerin ihalesi yapıldı. İnşallah önümüzdeki yılın sonuna doğru telesiyejler tamamlanarak kayak pistinin uzunluğu 10 kilometreye kadar çıkacak” dedi.

Çambaşı’nda 250 dönüm arazi üzerine bir tatil köyü kurulması yönünde çalışma bulunduğunu dile getiren Düzgün, şöyle devam etti:
”Bu tatil köyü hem yaz hem kış döneminde turizme hizmet edebilecek. İçerisinde binicilik alanları, doğal ürünlerin yetiştirilebileceği bahçe ve çiftlikler, yayla turizmine imkan sağlayacak çeşitli üniteler yer alacak. İnşallah burası sadece Ordu’nun, Karadeniz’in değil, yurt içi ve yurt dışından gelecekler için cazibe merkezi olacak. İnanıyorum ki kayak merkezimiz iç turizmin yanında dış turizmin de ilgi odağı olacak.”

Kayak Federasyonu Ordu İl Temsilcisi Fevzi Turan ise bu sezon kayak tesisinden 15 bin kişinin yararlandığını bildirdi.
Ordu Çambaşı Kayak Merkezi’nin ilk sezonunda 15 bin kişiye kayak yapma imkanı sağladığı için mutlu olduklarını anlatan Turan, şunları kaydetti:

”Kayak yapmaya da gelen oldu, kayak yapanları izlemek için de gelindi. Merkeze ilgi sürüyor. Sadece il içinden değil, il dışından da yoğun talep var. Buradaki tesislerin tamamlanmasıyla sayının yıllık 50 ile 60 bin arasına çıkacağına inanıyorum.”

Turan, Kayak Federasyonu Ordu İl Temsilciliği’ndeki eğitmenlerin tesiste kayak dersi verdiğini sözlerine ekledi.

Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya da belde sınırları içindeki kayak merkezinin henüz yüzde 1’lik bölümünün tamamlanmasına rağmen oluşan ilginin kendilerini şaşırttığını ve talep karşısında memnun olduklarını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çambaşı Kayak Merkezi, Çambaşı Yaylası, Fevzi Turan, Kabadüz ilçesi, Kayak Federasyonu, Kayak Merkezi, Ordu, Ordu Valisi Orhan Düzgün,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları