Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayak merkezlerinde kar kalınlığı yükseliyor

01 Aralık, 2015 | 09:33

Kayak merkezleri Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinin bulunduğu bölgelerde başlayan kar yağışı hem j-kayakseverlerin hem de turimzcilerin yüzünü güldürdü.

Bolu, Erzurum ve Uludağ gibi öenmli kayak merkezlerinde etkili olan kar yağışı, kayak tatili düşünün turistleri sevindirdi.

Bolu’nun yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası Kartalkaya beyaza büründü. Kayak Merkezlerinde kar kalınlığı 10 santimetreye yaklaştı. Kayak merkezinde bulunan tesisler de kar yağışının ardından hazırlıklarını hızlandırdı. Ilgaz Dağı’nda bulunan kayak merkezlerinde ise dün akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da ise zirvedeki kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, Uludağ Oteller Bölgesi’nde etkili olan kar yağışının iki gün daha devam etmesi bekleniyor.

Uzun süredir bahar havası yaşayan Erzurum’da da kar yüzünü gösterdi. 1 Aralık’ta sezonu açmaya hazırlanan Palandöken otel işletmecileri, yağan karla birlikte sevince boğuldu.

Yurtiçi Kayak Otelleri & KAyak Turları İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ilgaz kayak, Kartalkaya, Kartalkaya Kayak Merkezi, Kartalkaya otelleri, Kayak Merkezleri, Kayak merkezleri kar kalınlığı, kayak turizmi, Palandöken, palandöken kayak merkezleri, Uludağ, Uludağ kar kalınlığı, uludağ kayak merkezleri, Uludağ Oteller Bölgesi, Uludağ Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları