Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayak Merkezleri Sezona Hazırlanıyor

14 Kasım, 2016 | 10:57

Kayak Merkezleri Sezona Hazırlanıyor

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinde yeni sezon için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Uludağ’daki işletme sahipleri, umutlu oldukları yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor.

NationalTurk’ün haberine göre; Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, yaptığı açıklamada, Uludağ’da geçen sezonun kötü geçtiğini söyledi.

Yağış miktarının geçen yıl çok az olduğunu ifade eden Beceren, şubat ayının sonunda Uludağ’daki otellerin büyük bir bölümünün kapandığını anımsattı. Şubattan sonra kar düştüğünü ancak bunun otellere çok getirisinin olmadığını aktaran Beceren, “Maalesef geçen yıl çok kısa bir kış sezonu geçirdik. İnşallah bu sene, geçen sezonun acısını hem kayakçılar hem de otelciler çıkarır. Şu andaki tahminlere göre kar yağışı önümüzdeki günlerde olacak. Uludağ’daki oteller de yakın zamanda hazırlıklarını tamamlayacak. Mekanik tesislerin bakım ve onarımı devam ediyor.” dedi.

İlk kayak otel çalışanlarından

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da ise yeni sezonun ilk kayağını otel çalışanları yaptı. Bolu’da iki gün boyunca aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından Kartalkaya’da kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

Kayak merkezinde bulunan 6 otelde yeni sezon öncesinde tüm hazırlıklar tamamlandı. Otel çalışanları yeni sezon öncesinde kayaklarıyla pistlere inerek, kayak keyfi yaşadı.

Cıbıltepe’de erken yağan kar sevindirdi

Doğu Anadolu’da kış turizminin önemli merkezlerinden Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne erken yağan kar, turizmcileri heyecanlandırdı. Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı kayak merkezinde, erken yağan kar turizmcileri sevindirdi.

Kartepe hareketlendi

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden, Samanlı Dağları’nın 1640 rakımlı zirvesi Kartepe’ye mevsimin ilk karı düştü.Zirvede 10 santimetreyi bulan karın keyfini anne ve babalar, çocuklarıyla kartopu oynayarak çıkardı.

Kuzuyayla Tabiat Parkı’nda ise sonbaharın renk cümbüşü, karın beyazlığıyla buluşarak ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak, Kayak Merkezleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları