Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayak 2017 Mobil Seyahat Raporu Açıklandı

24 Mayıs, 2017 | 08:55
Kayak Mobil Seyahat Raporu

Kayak Mobil Seyahat Raporu

Kayak 2017 Mobil Seyahat Raporu Açıklandı; İspanyolların %55’i Mobil Üzerinden Seyahat Bilgileri İçin Kayak Sohbet Platformunu Kullanıyor

Kayak dünyaca ünlü online seyahat acentesi her sene yayınladığı mobil seyahat raporunu bu sene de açıkladı ve raporda İspanyolların seyahat araştırmalarını kayak mobil uygulamalarının sohbet balonuna daha ilgili oldukları açıklandı. Raporun verilerine göre İspanyolların %55’i seyahat araştırmalarında kayak mobil uygulamasını daha çok kullandıklarını belirtti ve yaş olarak gruplama da ise 18 ile 24 yaş arasında ki kişilerin %33’ü  kayak mobil sohbeti daha etkin kullandığı açıklandı.  Raporda ayrıca Kayak mobil sohbet uygulaması  İngilizlerin de %18 olduğu belirtilmiştir.

Gerçek bir insanı taklit eden bilgisayar programları olan sohbet robotları, Facebook Messenger gibi  mesajlaşma uygulamaları üzerinden kullanıcıların sorularına cevap veriyor. Sohbet robotları son yıllarda bütün sektörlerde yaygınlaşmaya başladı. Yine, Skyscanner, TripAdvisor ve Kayak gibi seyahat firmaları kendi sohbet robotlarını kullanmaya başladı. Kayak, bu teknolojinin kullanmasının önemli bir etken olduğu ve geliştirilmesi gerektiğini savunurken, raporda; İngiliz kullanıcıların %57’sinin daha önce sohbet robotu diye bir şeyin varlığından haberdar olmadıkları dikkat çekti. Aynı şekilde İspanyolların %40’ı ise sohbet robotunu kullanmadıklarını belirtti. Rapor yorumlandığında, toplamda 25 ile 34 yaş aralığında olanların %63’ü  sohbet robotunu kullandıkları görülmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Facebook, İngilizler, İspanyollar, Kayak, Skyscanner, Sohbet Robotu, Tirpadvisor,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları