Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kayak 2017 Mobil Seyahat Raporu Açıklandı

24 Mayıs, 2017 | 08:55
Kayak Mobil Seyahat Raporu

Kayak Mobil Seyahat Raporu

Kayak 2017 Mobil Seyahat Raporu Açıklandı; İspanyolların %55’i Mobil Üzerinden Seyahat Bilgileri İçin Kayak Sohbet Platformunu Kullanıyor

Kayak dünyaca ünlü online seyahat acentesi her sene yayınladığı mobil seyahat raporunu bu sene de açıkladı ve raporda İspanyolların seyahat araştırmalarını kayak mobil uygulamalarının sohbet balonuna daha ilgili oldukları açıklandı. Raporun verilerine göre İspanyolların %55’i seyahat araştırmalarında kayak mobil uygulamasını daha çok kullandıklarını belirtti ve yaş olarak gruplama da ise 18 ile 24 yaş arasında ki kişilerin %33’ü  kayak mobil sohbeti daha etkin kullandığı açıklandı.  Raporda ayrıca Kayak mobil sohbet uygulaması  İngilizlerin de %18 olduğu belirtilmiştir.

Gerçek bir insanı taklit eden bilgisayar programları olan sohbet robotları, Facebook Messenger gibi  mesajlaşma uygulamaları üzerinden kullanıcıların sorularına cevap veriyor. Sohbet robotları son yıllarda bütün sektörlerde yaygınlaşmaya başladı. Yine, Skyscanner, TripAdvisor ve Kayak gibi seyahat firmaları kendi sohbet robotlarını kullanmaya başladı. Kayak, bu teknolojinin kullanmasının önemli bir etken olduğu ve geliştirilmesi gerektiğini savunurken, raporda; İngiliz kullanıcıların %57’sinin daha önce sohbet robotu diye bir şeyin varlığından haberdar olmadıkları dikkat çekti. Aynı şekilde İspanyolların %40’ı ise sohbet robotunu kullanmadıklarını belirtti. Rapor yorumlandığında, toplamda 25 ile 34 yaş aralığında olanların %63’ü  sohbet robotunu kullandıkları görülmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Facebook, İngilizler, İspanyollar, Kayak, Skyscanner, Sohbet Robotu, Tirpadvisor,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları