Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Katar’da “Türk Moda Şovu” etkinliği

24 Nisan, 2009 | 19:37

Katar’da “Türk Moda Şovu” etkinliği Katar’da önümüzdeki Ekim ayında düzenlenecek olan ilk Türk Malları Fuarı’na Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı bildirildi. Katar gazetelerinden The Peninsula, ülkedeki gerçekleştirilecek ilk Türk Malları Fuarı’na Erdoğan’ın da katılacağını duyurdu.  
 
 Türkiye’nin Katar Büyükelçisi Mithat Rende, The Peninsula’da yer alan açıklamasında fuar için “Çok büyük bir organizasyon olacak ve her şeyin Türkiye’den geldiği ilk fuar olacak.” dedi. Fuarda aralarında otomobillerin de bulunduğu birçok Türk malının sergileneceğini belirten Rende, “Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek etkinliğe Başbakan Tayyip Erdoğan da gelecek.” diye konuştu.

Katar’daki Türk elçiliğinin 2009 yılı için birçok organizasyon tertip ettiğini aktaran büyükelçi, 10 Mayıs’ta da Doha’daki Ritz-Carlton’da “Canlı Müzik Eşliğinde Türk Moda Şovu” düzenleneceğini haber verdi. Rende, “Türkiye’den modeller gelecek ve Türk tasarımcıların eserlerini canlı müzik eşliğinde sergileyecek.” ifadelerini kullandı.

Türk işadamlarının Katar’a buradaki işadamları ile bağlantı kurmak için geldiklerini kaydeden Mithat Rende, “Doha’da açılmakta olan birçok işletme var ve biz de karşılıklı ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek istiyoruz.” diye kaydetti. Rende, halen Katar’da 25 kadar Türk işletmesi bulunduğunu ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doha, Katar, Mithat Rende, Moda Haberleri, Recep Tayyip Erdoğan, Ritz Carlton, The Peninsula,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
ahmet türhan
20 Ekim, 2009

Selamun Aleyküm
Ben Almanyada yasiyorum ve katar Doha´da türk isletmecisi olarak is yapmak istiyorum bana yardimci olabilirmisiniz???Tesekkürler

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ekim 20th, 2009 at 00:25 ahmet türhan mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları