Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Katar’da hedef 7 milyon turist

24 Şubat, 2014 | 16:51

Katar

Katar’dan dev turizm hamlesi! 2030 yılına kadar turizme 45 milyar dolar yatırım yapmayı planlayan Katar’ın hedefi yılda 7 milyon turist çekmek.

Doha’da düzenlenen bir konferansta konuşan Katar Turizm İdaresi Başkanı İsa bin Muhammed el Muhennedi, 45 milyar dolarlık yatırımla yılda 7 milyon turist hedeflediklerini ifade ederek “Katar, gurur duyduğu kültürel mirasıyla, eşsiz evrensel bir nokta olarak otantik bir turizm deneyimi sunabilir. Turizm, global köy dünyanın geçirdiği bu hızlı değişim karşısında petrol ve doğalgaza bağımlılığımızı azaltmanın ilk adımıdır. Karbon sonrası bir ekonomiye iyi hazırlanmalıyız. Bu yüzden, ticaret, eğlence ve turizm sektörü, henüz gün yüzüne çıkarılmamış doğal kaynaklar” ifadelerini kullandı.

Katar 2012 yılında 1 milyon 200 bin yabancı turisti ağırladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doha, Katar, katar doha, katar turist sayısı, katar turizm, katar turizm haber, Turizm Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları