Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Katar nüfusunun yüzde 87’si yabancılardan oluşuyor

15 Kasım, 2010 | 10:48

Dünyada ülke nüfusuna oranla en çok yabancı, Körfez ülkelerinden doğal gaz zengini Katar’da yaşıyor.

Dünya Bankası tarafından yayınlanan 2011 Göç ve Para Transferleri adlı rapora göre, Katar’ın nüfusunun yüzde 87’si yabancılardan oluşuyor.

İkinci sırada gelen Monako krallığının nüfusunun yüzde 72’sini ve yine Körfez’den Birleşik Arap Emirlikleri’nin nüfusunun yüzde 70’ini yabancılar oluşturuyor. Ülkede yaşayan yabancı sayısı olarak dünyada bu yıl ilk sırada 42.8 milyon göçmen ile ABD geldi. ABD’yi Rusya (12.3 milyon), Almanya (10.8 milyon), Suudi Arabistan (7.3 milyon), Kanada (7.2 milyon), Birleşik Krallık (7 milyon), İspanya (6.9 milyon), Fransa (6.7 milyon), Avustralya (5.5 milyon), Hindistan (5.4 milyon), Ukrayna (5.3 milyon), İtalya (4.5 milyon) ve Pakistan (4.2 milyon) takip etti. Dışarıya en çok göçmen yollayan ilk üç ülke ise Meksika (11.9 milyon), Hindistan (11.4 milyon) ve Rusya (11.1 milyon ) oldu. Raporda, dünyada en çok göçmen gönderen ilk 10 ülke arasında Rusya, Çin, Ukrayna, Bangladeş, Pakistan, Birleşik Krallık, Filipinler ve Türkiye’nin yer aldığı kaydedildi.

Bunun yanısıra yurt dışından en çok para transferi alan ülkeler sırasıyla Hindistan (55 milyar dolar), Çin (51 milyar dolar), ve Meksika (22.6 milyar dolar) oldu. Dışarıya en fazla para yollayan ülkelerin ise 2009’da ABD (48.3 milyar dolar), Suudi Arabistan (26 milyar dolar) ve İsviçre (19.6 milyar dolar) olduğu belirtildi. Dünya Bankası tahminlerine göre yabancı işçiler tarafından gelişmekte olan ülkelere gönderilen para miktarı bu yılın sonunda 325 milyar dolara ulaşacak. Tüm dünyada transfer edilen para miktarının ise bu sene sonunda 440 milyar doları bulması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Katar, Katar Ülke Nüfusu, Suudi Arabistan, Turizm Tatil Seyahat, Ukrayna,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları