Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Katar Havayolları Firmasından Rekor Uçuş

07 Şubat, 2017 | 17:21

Katar Hava Yolları

Katar Havayolları firmasından rekor uçuş geldi.

Geçen pazartesi Katar havayollarının QR920 sefer numaralı Doha – Auckland uçuşu bir rekora imza attı. Katar havayolları Doha – Auckland uçuşu 16 saat 23 dakika hiç durmaksızın uçuş yaptı ve hava şartlarını da göz önünde bulundurulduğunda tahmini uçuş süresininde altında bir zaman ile dünya rekoruna imza attılar. 17 saat 45 dakika hiç durmadan uçan ilk havayolu firması olma rekorunun sahibi oldular.

qatar airways

Hava şartları ve gidilen mesafe göz önünde bulundurulduğunda rekoru yapmanın kolay olmadığı görülmektedir. Katar havayolları uçuşu tam olarak 14,535 km’dir. Daha önce daha uzun mesafe kat eden uçuşlar bulunmaktadır. Ama süre olarak daha kısa sürmesi mesafe ve kat ettiği düzergah ile ilgilidir. Bu yüzden Katar Havayolları Doha- Auckland uçuşu bu rekoru yapabildi. Katar Havayolları rekoru kıran uçak ise Boeing 777-200 LR tipi uçak ve bu rekor, gelecekte uçukların havada kalışlarının uzamaya ve havacılığın daha da gelişeceğini gösteriyor.

 

 

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Auckland, Doha, Katar Havayolları, Qatar Airways, rekor, Rekor Uçuş,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları