Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kartepe ve Kartalkaya Kayak Merkezleri karlar altında!

30 Kasım, 2018 | 17:59

Kartepe ve Kartalkaya Kayak Merkezleri karlar altında!

Kocaeli ve Bolu’da başlayan kar yağışı tatilcileri sevindirdi. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Kartepe ve Kartalkaya’da kar kalınlığı 40 santimetreyi buldu.

Türkiye kış mevsimini yaşamaya başladı. Dün başlayan kar yağışı, Türkiye’nin kış turizminin iki önemli tatil beldesi, Kocaeli’deki Kartepe ve Bolu’daki Kartalkaya Kayak Merkezleri‘ni karlar altında bıraktı.

Kartepe ve Kartalkaya Kayak Merkezleri karlar altında

Kartepe’de önceki akşam başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri, yolları açık tutamak için yoğun bir çalışma başlattı. Kış turizminin gözde mekanlarından Kartepe’de yoğun kar yağışı ile birlikte güzel manzaralar da ortaya çıktı.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi manzarasıyla tatilcilere eşsiz güzellikler sunan, Kocaeli’deki Samanlı Dağları’nın zirvesinde yer alan ve İstanbul’a 1,5 saat mesafede olan Kartepe Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı, 40 santimetreyi buldu.

WTS kalitesi ile Yurt içi Kayak Turları sizi bekliyor.

Yurtiçi kayak turlarının önemli merkezlerinden olan Kartepe Kayak Merkezi kış aylarında İstanbul başta olmak üzere birçok yerden kayakseverleri ağırlıyor.

Kar yağışının etkili olduğu bir başka ilimiz Bolu’da da kent merkezinin yanı sıra Bolu Dağı, Kartalkaya Kayak Merkezi, Abant ve Gölcük Tabiat Parkı ile Yedigöller Milli Parkı beyaza büründü.

Bolu’da bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, Abant Tabiat Parkı, Yedigöller Milli Parkı ile Aladağ bölgesi ve Gerede ilçesinin yüksek kesimlerinde kar kalınlıkları 15 santimetreye ulaştı.

Tabiat parklarına tatilciler, kar manzarasının tadını çıkarırken, göl çevresinde bulunan iskelelerde hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Kimi tatilciler ise gezinti yaparken, kimi de piknik alanlarında mangal yakma fırsatı buldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1. Kış Turizm ve Turizm Yatırımları Fuarı, Bolu Abant Tabiat Parkı, Kartalkaya Kayak Merkezi, Kartepe Kayak Merkezi, Kayak Merkezleri, Kış mevsimi, Kış Tatili, yedigöller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları