Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kartepe’de kar kalınlığı 2 metre oldu / Turizm Haberleri

09 Mart, 2011 | 14:49

Türkiye genelinde yoğun kar yağışları devam ederken, Kartepe’de kar kalınlığı 2 metre oldu .

Önemli kayak merkezlerinden Kartepe ‘de, etkili kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 2 metreye ulaştı.

Kocaeli’nde bulunan Kartepe Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 1 metre 70 santimetreye ulaştı. Kar, kış turizmcilerini sevindirdi.

Hafta başından bu yana bütün Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı, Kocaeli’nde de etkisini sürdürüyor. İki gün önce başlayan yağışlı hava dün akşama doğru etkisini artırdı. Kocaeli’nin deniz seviyesindeki alanlarında kar tutmazken, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Özellikle Kocaeli Üniversitesi’nin bulunduğu bölgede tipi hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, üniversite ve köy yollarının kapanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Öte yandan İstanbul’a en yakın kayak merkezi olan bin 700 rakımlı Kartepe’de iki gün önce başlayan kar, 1 metre 70 santimetreye ulaştı. Kartepe The Green Park Hotel Medya İletişim Koordinatörü Birol Aydın, mart ayında fazla kar yağışının yaşanması kış turizmi için sevindirici olduğunu söyledi.

Son yağışların kayak severlere uzun bir süre kayak keyfi yaşatacağını belirten Aydın, “Kartepe’de uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen 14 kayak pisti bulunuyor. 3’ünde telesiyej, 1’inde teleski olan pistlerin dereceleri, zor, orta ve kolay arasında değişiyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birol Aydın, Kartepe, Kartepe kar, Kartepe Kar Kalınlığı, kartepe kar kayak, Kartepe kayak, Kartepe Kayak Merkezi, Kocaeli Üniversitesi, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Acıbadem Sürücü Kursu
09 Mart, 2011

kar çocuklara yaradı

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 9th, 2011 at 22:24 Acıbadem Sürücü Kursu mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları