Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kartalkaya’da kaybolan ABD’li turist bulundu

07 Mart, 2010 | 22:19

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kaybolan ABD’li turist, yer belirten levha sayesinde bulundu.

Kayak merkezindeki Efen pistine kayak yapmak için çıkan ve havanın sisli olması nedeniyle kaybolan ABD’li tatilci Christian Schott, kaybolduğunu anlayınca jandarmadan yardım istedi.

Schott’un, kaybolduğu bölgede çam ağaçlarına çakılı olarak duran yer belirtme levhasındaki numarayı jandarmaya bildirmesi üzerine Jandarma Arama Kurtarma ekipleri kısa bir sürede tatilciye ulaşarak kurtardı. Ekipler, Schott’u konakladığı otele bıraktı.

Kartalkaya Jandarma ekipleri yaz döneminde daha önceki yıllarda meydana gelen kaybolma olaylarını ve kaybolma istikametlerini belirleyerek, bölgedeki çam ağaçlarına  “yer belirtir”  levhalar koyarak bunlara numara verdi. Kayak yaparken kaybolan tatilcilerin gördükleri numaralı bölgeleri jandarma ekiplerine bildirmesi üzerine ekipler, ellerindeki haritalar doğrultusunda, kaybolan kayakçıları kısa sürede buluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kartalkaya, Kartalkaya ABD Turist, Kartalkaya Kayak Turları, Kartalkaya otelleri, Kartalkaya Turist, Kartalkaya Turist Kayak, Kartalkaya Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları