Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kartalkaya’da kaybolan ABD’li turist bulundu

07 Mart, 2010 | 22:19

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kaybolan ABD’li turist, yer belirten levha sayesinde bulundu.

Kayak merkezindeki Efen pistine kayak yapmak için çıkan ve havanın sisli olması nedeniyle kaybolan ABD’li tatilci Christian Schott, kaybolduğunu anlayınca jandarmadan yardım istedi.

Schott’un, kaybolduğu bölgede çam ağaçlarına çakılı olarak duran yer belirtme levhasındaki numarayı jandarmaya bildirmesi üzerine Jandarma Arama Kurtarma ekipleri kısa bir sürede tatilciye ulaşarak kurtardı. Ekipler, Schott’u konakladığı otele bıraktı.

Kartalkaya Jandarma ekipleri yaz döneminde daha önceki yıllarda meydana gelen kaybolma olaylarını ve kaybolma istikametlerini belirleyerek, bölgedeki çam ağaçlarına  “yer belirtir”  levhalar koyarak bunlara numara verdi. Kayak yaparken kaybolan tatilcilerin gördükleri numaralı bölgeleri jandarma ekiplerine bildirmesi üzerine ekipler, ellerindeki haritalar doğrultusunda, kaybolan kayakçıları kısa sürede buluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kartalkaya, Kartalkaya ABD Turist, Kartalkaya Kayak Turları, Kartalkaya otelleri, Kartalkaya Turist, Kartalkaya Turist Kayak, Kartalkaya Turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları