Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kartalkaya’ya turist akını

31 Ocak, 2013 | 12:15

Kartalkaya'ya turist akını Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’ya turist akını.

Kartalkaya’ya 46 günde 70 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Ankara ve İstanbul’un arasında bulunması dolayısıyla önemli avantaja sahip olan Kartalkaya, sezonun açıldığı 15 Aralık 2012 tarihinden itibaren kayakseverlerin akınına uğruyor.

Kayak merkezindeki 2 bin yatak kapasitesine sahip 6 otel, yarıyıl tatili nedeniyle yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor. Tatilciler tatillerinin keyfini, toplam uzunluğu 42 kilometre olan pistlerde 2,5 metreye yaklaşan karda kayak yaparak çıkartıyor.

Kartalkaya’da sezon açılışından bugüne kadar toplam 70 bin yerli ve yabancı turist ziyaret ederek tatilin keyfini çıkardı.

Grand Kartal Otel Genel Müdürü Halit Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kartalkaya’nın son 10 yılın en yoğun günlerini yaşadığını ifade ederek, ”Yerli ve yabancı turistlerin ilgisi bu sezon çok güzel. Otellerin tamamı yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet vermekte. Sezonu açalı 46 gün oldu. Bu süre içerisinde konaklamak ve günü birlik tatil için yaklaşık 70 bin kişi ziyaret etti” dedi.

Kartalkaya çevresinde bulunan köylüler ise kayak merkezi yolunda tatilcilerin araçlarına zincir takarak ve kayan araçları traktörler yardımıyla çekerek ekmek parası kazanıyor.

Kayak merkezinde sezonun başlamasıyla birlikte yol kenarına yaptıkları baraka ve traktörlerin römorklarında kalan köylüler, 24 saat boyunca tatilcilere yardım etmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla hazır bekliyorlar.

Araç zincirlerini 20 liraya takan köylüler, kayan araçlara da 50 lira ila 100 lira karşılığında çekici hizmeti veriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Grand Kartal Otel, Kartalkaya, Kartalkaya haberleri, Kartalkaya Kar Kalınlığı, Kartalkaya Kayak Merkezi, Kartalkaya Turist, Kartalkaya turist akını, Kartalkaya Turizm, Kayak, kış turizm merkezleri, turizm merkezleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları