Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kartalkaya kayak için oldukça elverişli

21 Ocak, 2010 | 15:12

Kartalkaya kayak için oldukça elverişli Kayak merkezlerindeki  ölçülen kar kalınlıkları hem kayak severleri hem de turizmcilerin yüzünü güldürürdü.

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da kar kalınlığı 2 metreye ulaştı.

Akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışının ardından Kartalkaya Kayak Merkezi sezonu oldukça güzel geçiriyor.

Kayak merkezinde bulunan oteller hafta içinde yüzde 85 doluluk oranına ulaştı.

Bolu Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Kartalkaya’da kar kalınlığının 180 santimetre olarak ölçüldüğünü ifade ederek, kar yağışının aralıklarla devam edeceğini ifade ettiler.

Kayak merkezindeki Grand Kartal Otel’in müdürü Ahmet Demir ise kar yağışının ardından rezervasyonlarda büyük bir artışın yaşandığını söyledi.

Ahmet Demir şöyle konuştu: “Beklediğimiz kar yağışı geldi. Pistlerimizin tamamında kayak yapılabiliyor. Hafta için yüzde 85 doluyuz. Bu oran hafta sonunda yüzde 100’e ulaşıyor. Yarı yıl tatili için de yüzde 100 doluluk oranına ulaştık”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Demir, Grand Kartal Ahmet Demir, Grand Kartal Otel'in müdürü Ahmet Demir, Kartalkaya, Kartalkaya Kar Kalınlığı, Kartalkaya Kayak, Kartalkaya Kayak Merkezi, Kartalkaya Kayak Turları, Kayak Merkezleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları