Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kars’taki Cıbıltepe Kayak Merkezi yeni sezona iddialı giriyor!

27 Kasım, 2018 | 18:19

Kars'taki Cıbıltepe Kayak Merkezi yeni sezona iddialı giriyor!

Kış mevsiminin vazgeçilmez sporu kayak için Türkiye’deki tesisler hazırlıklarını tamamladı. Kış turizminde parlayan yıldızı haline gelen ve yeni kayak sezonunda iddialı olan Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi yeni sezona iddialı şekilde hazırlandı.

Türkiye’nin kış turizminde parlayan yıldızı haline gelen ve Kafkasların en iyi Kayak Merkezi olmayı hedefleyen Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe’de, yeni sezon öncesi yerli ve yabancı turistlerin ağırlanması için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Kars’taki Cıbıltepe Kayak Merkezi yeni sezona iddialı giriyor

Sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun pistleriyle öne çıkan 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi ve bulunduğu bölgede etkili olan kar yağışı, turizmcileri heyecanlandırdı.

Sarıkamış Cibiltepe Kayak Merkezi

Kar kalınlığının 45 santimetreye ulaştığı, çığ tehlikesinin olmaması sebebiyle kayak tutkunlarına önemli avantajlar sunan Cıbıltepe’de sezon öncesi tüm hazırlıklar yapıldı.

Telesiyej hattı ve pistleri temizlenip düzenlenerek kayakseverler için hazırlanan, tesislerin tamamı onarılan Cıbıltepe, Kayak Turlarının resmen başlamasıyla yerli ve turistleri ağırlayacak.

“Dünyanın en iyi karı Sarıkamış’ta”

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Cıbıltepe’nin, kar kalitesi ve pist bakımından dünyanın önemli kayak merkezlerinden olduğunu ifade ederek, “Pistlerimizde 50 santimetreye yakın kar bulunuyor. Gerçekten dünyanın en iyi karı Sarıkamış’ta. Kristal toz özelliğine sahip ve kayak için el elverişli kar. Hele bu kar Sarıçam ormanları içinde olursa kayağın keyfi daha da başka oluyor.” açıklamasında bulundu.

WTS ile Kayak Turları’nın keyfini yaşayın!

Belediye Başkanı Toksoy, Cıbıltepe’nin sezona hazır olduğunu söyleyerek, “Bütün hazırlıklarımız yapılıyor, otelcilerimiz kendilerini yeniliyor, esnafımız kendini hazırlıyor. Sarıkamış Dağ AŞ’nin işlettiği pistlerimiz sezona hazır. Pistlerdeki mevcut telesiyejlerin bakım ve onarımı yapıldı.” şeklinde konuştu.

Cıbıltepe'nin yeni telesiyeji kayak sezonuna yetiştirilecek

Cıbıltepe’nin yeni telesiyeji kayak sezonuna yetiştirilecek

Başkan Toksoy, Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne yeni yapılan telesiyejin ocak ayında tamamlanmasının hedeflendiğinin altını çizerek, “4 telesiyejimiz, 8 pistimizin tamamı temizlenip düzenlenerek kışa hazırlandı, tesislerimizin onarımları yapıldı. Sezon öncesi tamamen kışa hazır vaziyette bekliyoruz. Cıbıltepe’ye, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının yanı sıra milletvekillerimiz Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç’ın desteğiyle yeni telesiyej yapılıyor. Bu telesiyejde altı kişi aynı anda oturabilecek. Telesiyej günün teknolojisine uygun yapılıyor.” dedi.

Cibiltepe Kayak Merkezi'nin özellikleri

“Rusya’dan, Avrupa’dan ve İran’dan yoğun misafir bekliyoruz”

Yurt içi ve dışından kayak tutkunlarını yeni sezonda Sarıkamış’a beklediklerini söyleyen başkan Toksoy, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sene Cıbıltepe’ye özellikle Rusya’dan, Avrupa’dan ve İran’dan yoğun misafir bekliyoruz. Türkiye’deki kayakseverler de özellikle Sarıkamış’ı tercih ediyor. Misafirlerimiz buradaki kar kalitesini, kristal karın kayağa ne kadar keyif kattığını biliyor. O yüzden bu sene bu ülkelerden de kayakseverleri bekliyoruz. Kafkasların en iyi kayak merkezi olma konusunda iddialıyız ve bu konudaki çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cıbıltepe Kayak Merkezi, Göksal Toksoy, Kars, Kayak Merkezleri, Kayak sezonu, Kış Tatili, Kış Turizmi, Sarıkamış Belediye Başkanı, Sarıkamış Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları