Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karşıyaka’yı 2012’de yaklaşık 5 bin turist gezdi

11 Ocak, 2013 | 11:48

Karşıyaka'yı 2012’de yaklaşık 5 bin turist gezdi İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, belediye tarafından vapur iskelesi meydanında açılan turizm danışma ofisine, 2012 yılında 4 bin 976 turist müracaat etti.

Karşıyaka’nın tarihî ve turistik yerlerinin gösterildiği, beş dilde bastırılan broşürle Türkçe ve İngilizce Karşıyaka Guide kitapçığının ücretsiz verildiği ofisten, 66 ülkeden gelen turistler faydalandı.

Kruvaziyer turizminin son yıllardaki gözdesi İzmir’in ağırladığı yabancı turistlerin şehir turunun uğrak noktalarının başında Karşıyaka geliyor. Turların dışında kendisi gezmek isteyenlerin ilk başvuru noktası da Karşıyaka Belediyesi Turizm Danışma Ofisi oldu. Burada belediye personeli tarafından karşılanan turistler, ilçe hakkında bilgilendiriliyor.

Geçen yıl Karşıyaka Turizm Danışma Ofisi’nden faydalanan 4 bin 976 turist arasında Alman, Fransız, İtalyan, Amerikan, Polonyalı ve İranlılar başı çekiyor. Ayrıca Venezuela, Şili, Suudi Arabistan, Moğolistan, İsrail ve İskoçya gibi ülkelerden gelenler de bulunuyor. Karşıyaka Belediyesi, 2012’de İzmir Limanı’nda da 10 bin adet broşür dağıttı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir Karşıyaka, İzmir Turist, Karşıyaka, Karşıyaka turist, Karşıyaka turizm, Turist, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları