Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vali Kara’dan defterdar ve kültür müdürüne veda yemeği

01 Haziran, 2011 | 10:46


Kars Valisi Ahmet Kara, Amasya Defterdarlığı’na atanan Hanifi Eraslan ile Van’a atanan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay’ın onurlarına veda yemeği verdi.

Kara, Kars Öğretmen Evi’ndeki yemekte yaptığı konuşmada, Defterdar Eraslan ile Kültür ve Turizm Müdürü Doğanay’ın özverili ve başarılı çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtti. Devlet memuru olmanın gereği olarak Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerinde görev yaptıklarını ifade eden Kara şöyle konuştu:

“Defterdarımız ile kültür ve turizm müdürlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Aramızdan ayrılmalarına üzülmekteyim. Her iki arkadaşımız da ilimizde ve bizlerde hoş seda bıraktılar. Dünya gelip geçici, 2 yıl önce geldiğim Kars’ta, çevre müdürüm başka biriydi, sanayi müdürüm başka biriydi, kültür müdürüm başka biriydi ve milli eğitim müdürü de başka biriydi, hep değişti. Fark etmeden aramızdan birer ikişer ayrılıyorlar. Bu dünya da böyledir aslında, yani birer ikişer eceli gelen, ömrü biten de bu dünyadan ayrılıyor. Çoğumuz bunları fark etmiyoruz, sadece yakınları fark ediyor. Dolayısı ile bu dünya hiç birimize baki değil, bu görevler de baki değildir. Ama bırakılan eserler, bırakılan hoş sedalar, bırakılan iyi hatıralar, iyi izlenimler bunlar epey uzun süre yaşar. Onun için defterdarımızın, kültür müdürümüzün güzel hatıraları oldu bizde, biz hayırla yad edeceğiz.” dedi.

Defterdar Hanifi Eraslan ise gittiği yerde de ülkenin gelişmesi için üzerine düşen görev neyse onu en iyi şekilde yapmaya çalışacağını ifade etti.

Daha sonra Vali Kara, Defterdar Eraslan ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğanay’a birer plaket verdi. Yemeğe; Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tamer Keskin, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Müftüsü İlyas Gümüş, resmi kurum ve kuruluşların müdürleri ile yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amasya Defterdarlığı, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Hakan Doğanay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, İlyas Gümüş, Kars Valisi Ahmet Kara, Vali Kara,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları