Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karnaval ve Sevgililer Günü bir arada Venedik’te

26 Ocak, 2015 | 09:42

Sevgililer Günü ve dünyanın en renkli festivallerinden Venedik Karnavalı’nın aynı tarihlere denk gelmesi, Venedik turlarına bambaşka bir anlam katıyor.

Her yıl büyük bir şölene dönüşen Venedik Karnavalı, İtalya’nın kanalları ile ünlü kenti Venedik’te başlamak üzere. 7-17 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek karnaval, romantik çiftler için ayrı bir anlam taşıyor. Zira 14 Şubat Sevgililer Günü’nü Avupanın en romantik şehrinde geçirmek isteyen çiftlerin, renkli Venedik Karnavalı’na da katılma fırsatı bulunuyor.

Sevgililer Günü’nde Venedik

İtalya’nın tarihi binaları, su kanalları ve dar sokaklarıyla ünlü kenti Venedik, içinde masalsı bir hava barındırıyor. Denizin ortasından yükselen bu güzel şehir, tam 600 yıldır görünümünü korumaya devam ediyor. 16. ve 17. yüzyılın görkemli yaşantılarını yansıtan tarihi sarayları, daracık kanallarıyla Venedik, yılın her dönemi romantik olsa da Sevgililer Günü’nde ayrı bir anlam kazanıyor.

Venedik, sevgililerin aşk dolu bir seyahat yapabilecekleri sayılı şehirler arasında yer alıyor. Kanalları ve gondolları ile ünlü bu kentte, sevgilinizle beraber göz alıcı mimarinin, San Marco’s Meydanı’nda canlı müziğin ritminin, tarih kokan dar sokakların ve elbette leziz İtalyan yemeklerin keyfini çıkarın.

Karnaval coşkusunu ve Sevgililer Gününü Venedik’te yaşamak için tıklayın

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
14 Şubat, İtalya Karnaval, İtalya Turları, Sevgililer Günü, Sevgililer Günü 14 şubat, Sevgililer Günü italya, Sevgililer Günü romantik, Sevgililer Günü Turları, Sevgililer Günü venedik, Venedik, Venedik Balayı, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2015, Venedik Karnavalı İtalya, venedik karnavalı ne zaman, Venedik Karnavalı sevgililer günü, Venedik Karnavalı Turları, Venedik Karnavalı turu, Venedik turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları