Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karayipler ve Pasifik Adaları’ndaki 19 ülkeye vize kaldırıldı

21 Mayıs, 2014 | 15:57

Avrupa Birliği Konseyi, Karayipler ve Pasifik bölgelerindeki 19 ülkenin vatandaşlarına Schengen Alanı’na vizesiz girme hakkı tanıyan kararı onayladı.

AB Komisyonun aldığı bu kararla, Birleşik Arap Emirlikleri, Kolombiya, Dominika, Grenada, Kiribati, Marshall Adaları, Mikronezya, Nauru, Palau, Peru, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, Solomon Adaları, Doğu Timor, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tuvalu ve Vanuatu vatandaşları vizeden muaf olacak.

Milliyet gazetesinin haberine göre, vize muafiyeti, tam mütekabiliyetin sağlanması için bu ülkelerle AB arasında ikili anlaşmaların yürürlüğe girmesinin ardından geçerlilik kazanacak.

Kurallar gereği, AB’nin vize muafiyeti uyguladığı ülkelerin de Birlik üyesi ülkelerin vatandaşlarına vize muafiyeti hakkı tanıması gerekiyor.

AB Komisyonu, ada ülkelerinin vizeden muaf ülkeler listesine dahil edilmesi önerisini Kasım 2012’de gündeme getirmiş, daha sonra Avrupa Parlamentosu ve AB Konseyi arasında yapılan görüşmelerde BAE, Peru ve Kolombiya’nın da bu listeye eklenmesi kararlaştırılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Komisyonu, Avrupa Birliği, Birleşik Arap Emirlikleri, Doğu Timor, Dominika, Grenada, Karayipler, Karayipler vize, Kiribati, Kolombiya, Kolombiya vize, Marshall Adaları, Mikronezya, Nauru, Palau, Peru, Saint Lucia, Saint Vincent, Samoa, Solomon Adaları, Tonga, Vizesiz seyahat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları