Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karayipler kış sezonunda da cazip

08 Kasım, 2013 | 17:28

barbados-rihanna-4340

Karayipler’deki pek çok ada yalnızca yaz sezonunda değil kış sezonunda da misafirleri ağırlıyor. Kuzey Yarım kürede kış sezonu için ülkeler kayak turları hazırlıklarına başlarken Karayip ziyaretçileri hala sıcağın, tropikal iklimin, meyvelerin, eşsiz doğanın tadını çıkartıyor.

 

NationalTurk sitesinin haberine göre Karayipler soğuyan havalardan kaçmak isteyen ve turkuaz suların, bembeyaz kumların tadını çıkartmak isteyenleri bekliyor. Karayipler’in geçtiğimiz dönemde en sevilen yerleri arasına giren beş birbirinden ayrı ülkeyi tanıtan haber, egzotik ve keyifli bir tatil bekleyenlerin ilgisini çekiyor.

HANGİ KARAYİP ÜLKELERİNİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ?

 

Dünyaca ünlü sanatçı Rihanna ile adını daha fazla duyuran Karayip ülkesi Barbados’a aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. İngiltere, Fransa ya da Hollanda aktarmalarını tercih edebileceğiniz Barbados seyahatinizde sizleri sakin ve keyifli bir tatil bekliyor.

Karayipler yalnızca keyifli bir yaz tatili sunmuyor. Macera arayanlar, bambaşka bir dünyayı deneyimlemek isteyenler de Karayipler’de pek çok ülkeyi tercih edebilir. Örneğin Haiti… Hala fakir bölgelerin ağırlıkta olduğu, gizemli ve ilginç Haiti’yi gezmek de yine aktarmalı uçuşlarla mümkün.

Karayipler’de Küba‘dan sonra belki de en bilinen ülke Dominik Cumhuriyeti. Avrupalılar’ın bölgede ilk yerleştikleri yer. Survivor yarışmalarıyla tanınırlığını artıran Dominik Cumhuriyeti başta Punta Cana ve Santa Domingo olmak üzere ziyaretçilerini kış döneminde de bekliyor.

Ünlü müzikleri, keyifli yaşam tarzı, mistik bir doğa… Jamaica’da Karayipler’in ünlü bir ülkesi. Panama üzerinden aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz Jamaica sizlere kendine özgü mutfağı, yerel müzikleri, keyifli yerel halkıyla unutulmayacak bir tatil yaşatıyor.

Haberin son önerisi de yine Karayip bölgesinden Trinidad. Küba gezilerinde mutlaka uğranması gereken yerlerden biri Trinidad. İspanyol esintilerini hemen fark edebileceğiniz, UNESCO koruması altında olduğu için şu an restorasyonun mümkün olmadığı, mükemmel renklere sahip, tarihi bir bölge…

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barbados, Dominik Cumhuriyeti, Haiti, jamaica, karayip adaları, Karayipler, Küba, punta cana, Rihanna, santa domingo, trinidad,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları