Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karayip Rüyası: Dünyanın En Güzel Adaları’nda 4 Ada ve 4 Amaç

24 Nisan, 2013 | 15:45

dunyanın en guzel adalari karayipler

Karayip rüyanızda amacınız ailece bir tatil yapmak olabilir, bir macera arayışı olabilir, bir kaçış olabilir ya da bir eğlence arayışı olabilir. 

Otuzu aşkın Karayip adasının hem ortak hem de birbirinden farklı çok sayıda özelliği var. İşte size 4 farklı amaç için 4 farklı Karayip adası önerisi! 

Dünyanın en güzel adalarından Karayip Adaları’nın eşit güzelliklerde yaratılmadığı kesindir ancak upuzun salınan palmiyeler, muhteşem kumsalları, mükemmel havası, iklimi, doğası hepsi için birdir. Bazı adalar ailelere uygunken, bazıları şehrin yoğunluğundan kaçmak isteyenlere uygundur. Gezginler için 4 ayrı Karayipler seçeneği!

1.    Ailece Bir Karayipler Gezisi: Turks ve Caicos Adaları

Grace Körfezi ‘nde muhteşem bir kumsal ve masmavi okyanus suyu gelenleri karşılıyor. Turks ve Caicos adaları aileler için birebirdir. Ulusal deniz koruması altındaki kumsallar sakindir ve çok büyük otellerin yokluğunda dingin bir tatil yapmanıza elverişlidir. Gençler için oyun alanları ve sport etkinlikleri fazladır. İngiltere’ye bağlı Karayip adalarından Turks ve Caicos’da özellikle kitesörf, şnorkelle dalış denemelisiniz. Taylor Körfezi de yine gençler için oldukça elverişlidir. Kumsalda ata binebilir, özel turlarla adaları gezebilirsiniz. Özellikle Nisan – Mayıs ayları Turks ve Caicos Adaları turu tavsiye edilmektedir.

2.   Şehirden Kaçmak için Karayip Adaları gezisi: Nevis

dunyanın en guzel adalari karayipler St. Kitts ve Nevis olarak bilinen, ikiz adalardan biri Nevis… Çoğu Karayip adası gibi kumarhaneleri, kilometrelerce uzanan kumsalı ve her şey dahil otelleri bulunmuyor ancak zaten adayı cazip kılan da bu… St. Kitts’in sakin, dingin ikiz kardeş adası Nevis, Karayipler’de sakin bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi… Eğer şehrin yoğun çalışma temposundan,gürültüsünden, bitmeyen stresinden bunaldıysanız dünyanın en güzel adalarından Karayip Adası Nevis’i tercih edebilirsiniz. Bisiklete binebilir, rüzgar sörfü eğitimi alabilir, şealelede su altını keşfedebilirsiniz. Otellerin çoğu oldukça eski evlerin otel haline getirilmesinden oluşmuştur ve adada yağmur ormanları da bulunmaktadır. Ormanların içerisinde maymunları görmeniz kaçınılmazdır. Nevis için tatil önerisi de yanardağ kumlarından, özel Nevis kumlarıyla yapılan spa masajını denemeniz…

 3.    Macera geziniz için Karayip Adası tercihi: Curaçao

Karayipler’in en bilinen adalarından biri Curaçao, eşsiz ve mükemmeldir. Adrenalin tutkunuysanız, sualtı ve su üstü sporlar sizleri bekliyor. Adada eşsiz dalış bölgeleri bulunmaktadır. Dalgıçlar bir öğleden sonralarını, saatlerce bı bölgelerde geçirirler. Deniz hayatıyla ünlü Curaço’da yunusları doğal ortamlarında da göreceksiniz. Su altı sporları haricinde, muhteşem manzaranın tadını çıkarabileceğiniz etkinlikler de bulunuyor. İsterseniz Curaçao tarihini öğrenirsiniz ve muhteşem hayvanlar alemini keşfederseniz, isterseniz lezzetli yemeklerle Karayip mutfağından tatlar yakalarsınız. Hollanda Antilleri’nden Curaçao’ya gittiğinizde Aruba ve Bonaire’i de görebilirsiniz.

 4.    Gece hayatıyla ünlü Karayip Adası: St. Maarten

Alışveriş, kumarhane, gece kulüpleri farklı tatlar, muhteşem bir gece hayatı, canlı bir atmosfer… Aradığınız buysa Karayip Adaları’nda St. Maarten sizleri bekliyor. Hollanda kısmında vintage şaraplarıyla, yöreye özgü diğer içecekler ve gece eğlencesi anlayışıyla hareketli bir seyahat sizleri bekliyor. Fransız bölümü biraz daha sakin, kültürel ve tarihi öğeleri baskın bir bölgedir.Her iki bölge de Karayip Adaları’nın atmosferini hissetmek için birebir… Bir sabah erkenden güne başalyıp katamaran turu yapmanız ve güneşi, kumu, eğlenceyi keşfetmeniz önerilir.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
curaçao, Eğlence, Karayip, karayip adaları, karayip adası, karayip gece hayatı, Karayipler, karayipler iklimi, karayipler kumsal, nevis, st.kitts, st.maarten, st.martin, turks ve caicos adaları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları