Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karayip Oyunları’nın kazananı Küba

04 Aralık, 2014 | 16:51

Meksika’nın Veracruz kentinde 31 ülkenin katılımıyla gerçekleşen Orta Amerika ve Karayip Oyunları’nda atletizmin galibi Küba oldu.

Oyunlarda Küba esas olarak atletizme damgasını vurdu. Kübalılar, atletizmdeki 47 altının 23 tanesini kazandı. 17 gün süren Karayipler ve Orta Amerika Oyunları, Meksika’nın Veracruz kentinde sona erdi. 31 ülkenin katılımıyla yapılan organizasyonda 36 spor dalında yaklaşık 5 bin 500 sporcu mücadele etti.

NationalTurk’ün haberine göre, Heriberto Kara Corona Stadı’nda yapılan atletizm müsabakalarında aralarında Caterina Ibargüen, Yarisley Silva, Yipsi Moreno gibi isimlerin de bulunduğu önemli atletler organizasyona katılım gösterdi. Küba takımı, atletizmde 23 altın, 15 gümüş, 8 bronz ile diğer ülkelere büyük fark atarken, ev sahibi Meksika sekiz dalda şampiyon çıkardı.

Oyunlar toplamında da Küba farkını ortaya koydu. 123 altın madalya kazanan Küba bu alanda birinci sıraya çıkarken, toplam madalya sayısında ise Meksika 332 madalyayla zirveyi kaptı.

Küba oyunlarda 123 altın, 66 gümüş, 65 bronz, toplam 254 madalya kazanırken Meksika ise 115’i altın 332 madalya aldı. Altın madalyaya göre yapılan sıralamada Küba ve Meksika’yı 70 altınla Kolombiya, 56 altınla Venezuela ve 20 altın madalyayla Dominik Cumhuriyeti takip etti.

Deniz ve sualtı dalış sporlarının yanı sıra sayısız aktiviteyi yapabileceğiniz en iyi tatil bölgelerinden Küba hakkında video görüntüleri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karayip Oyunları, Karayip Oyunları küba, Küba, Küba atletizm, Küba Haberleri, küba sahilleri video, küba video, Meksika, Meksika küba, Meksika Veracruz, Orta Amerika, Orta Amerika ülkeleri, sualtı dalış turları video, varadero sahilleri video, Veracruz, Veracruz Karayip Oyunları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları