Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karadeniz’de yayla kültürü tüm hızıyla devam ediyor

04 Eylül, 2011 | 20:35

Karadeniz’de yeşilin her tonunun bulunduğu yaylalar bu sene de dolup taşıyor. Bayram tatilinin yayla mevsimine denk gelmesiyle Doğu Karadeniz’in yayla turizm merkezlerinden Sultan Murat Yaylası ziyaretçi akınına uğradı.

Trabzon’un Çaykara ilçesi sınırları içerisinde yer alan Sultan Murat Yaylası yayla tutkunları tarafından haftasonu tercih edilen piknik alanları arasında en başta yer aldı. 2 bin 100 rakıma sahip yaylada öğleye kadar güneş, öğleden sonra yer yer çise ve sis nedeniyle oluşan serin hava yurdun değişik bölgelerinden bunaltan sıcaklardan gelen ziyaretçileri rahat bir nefes aldırıp cezbediyor. Yaylada yetişen kuzu etinden de tatmayı ihmal etmeyen ziyaretçilerin açık havada battaniyelere sarılıp mangal yapmaları ise dikkatleri çekiyor.

Yaylada 1916 yılında, Rus işgal kuvvetleriyle yapılan muharebede şehit düşen bir subay ve astsubay olmak üzere 70 erin mezarının yer aldığı şehitlik de ziyaretçi akınından nasibini alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karadeniz Turizmi, karadeniz yayla, Trabzon, trabzon çaykara, trabzon turizm, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, yayla turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları