Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karadeniz turizm sezonunu açtı

22 Nisan, 2010 | 18:58

Karadeniz’de turizm sezonu ilk kuruvaziyer gemilerinin seferleriyle başladı.

İki kuruvaziyer turist gemisi çeşitli ülkelerden taşıdığı 726 yolcusu ve 430 mürettebatla Sinop’a demirledi.

Sochi, Batum ve Trabzon limanlarına uğradıktan sonra sabah saatlerinde Sinop Limanı’na gelen Hollanda bayraklı ‘Prinsendam’ ve ‘Kristina Cruıses’ adlı dev kruvaziyer turist gemileri Sinop İskelesi’ne yanaştı.

Gemilerin demirlemesinin ardından turistler kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi, alışveriş yaptı.

Bir günlük ziyaret için Sinop’a geldiği öğrenilen gemilerden Prinsendam’ın, Yunanistan’a, Kristina Cruises’in ise Gürcistan’ın Soçi Limanı’na hareket edeceği belirtildi.

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Prisendam ve Kristina Cruıses adlı gemilerinin bu yıl Kurvaziyer Turizmi kapsamında Tarihi liman kenti olan Sinop’a gelen ilk gemi olduğu belirterek, Sinop Limanı’nın 2007 yılı Mart ayında Miami’de yapılan Kruvaziyer Turizm toplantısında Destination Medcruise ağına dahil edildiğini hatırlattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karadeniz Gemi turu, Karadeniz Gezisi, Karadeniz kuruvaziyer, Karadeniz Turizm, Karadeniz Turizm Sezonu, Karadeniz Turizmi, Kristina Cruıses, Kül Bulutu Karadeniz, Sinop, Sinop Gemi Turu, Sinop Prinsendam, Sinop Turları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları