Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmci Karadeniz’de deniz ulaşımı istiyor

02 Nisan, 2013 | 18:40

Turizmci Karadeniz'de deniz ulaşımı istiyor Turizmciler Karadeniz bölgesinde deniz ulaşımının olmasını istiyorlar.

Sky Tower Oteli Genel Müdürü Umut Çakırhan, Karadeniz bölgesini turizm ile tanıştırmak istediklerini belirterek, “Deniz ulaşımının olması bölgenin çehresini değiştirir. Biz müracaatımızı yaptık. Yaz periyodunda bir çözüm alacağımızı ümit ediyorum.” diye konuştu.

Gazetecilerle Sky Tower Oteli’nde bir araya gelen Umut Çakırhan, Akçakoca’nın önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade etti. Karadeniz önemli bir doğal güzelliğe, insan kaynakları güzelliğine sahip olduğunu vurgulayan Çakırhan, Karadeniz’de fındık ve çayın dışında turizmin de gelir konusunda çok önemli bir faktör olacağını dile getirdi.

Akçakoca’da yaşayan insanları turizme kazandırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatan Çakırhan, şöyle devam etti: “Akçakoca çok önemli bir lokasyon. İstanbul’a 2, Ankara’ya 2,5 saatiz. Toplantı, sempozyum ve konferans tarzında turizm yapan oteller arasında önemli bir yerdeyiz aslında. Bin 500 kapasiteli bir toplantı ve kongre salonumuz var. Oda standartlarımız Bodrum ve Antalya’daki birçok zincir otelden daha kaliteli. Karadeniz’in tek mavi bayraklı plajına sahibiz. Hizmet kalitesi anlamında biz ithal ettiğimiz insanlarla burada görev yapmaktan ziyade Akçakoca’da yaşayan insanları turizme kazandırmaya yönelik çalışmalar yapmaya başladık. Buradaki insanları turizm ile tanıştırdık. 500 kişiye yakın insana ekmek kapısı açtık. Bu 25 bin nüfuslu bir ilçe için ciddi bir rakam diye düşünüyorum.”

Karadeniz’de yatırımlarını sınırlandırmadan devam edeceklerine dikkat çeken Çakırhan, “Kar bizim için önemli bir faktör olmadı. Aynı yatırımı biz Bodrum, Marmaris ya da Antalya’da yapmış olsaydık. 2–2,5 yıl içinde kendini amorti edebileceği garantisini verebilirdik. Burada farklı bir misyon elde ettik. Biz Karadeniz bölgesini turizm ile tanıştırmak istiyoruz. Yatırımlarımızı bu bölge üzerine yoğunlaştırmak istiyoruz. Karadeniz önemli bir doğal güzelliğe, insan kaynakları güzelliğine sahip. Yatırımlarımızı Karadeniz’de sınırlandırmadan devam edeceğiz.” dedi.

Akçakoca’daki yatırımlarının otelle sınırlı kalmayacağına vurgu yapan Çakırhan, Maden Teknik Arama ile birlikte bölgede termal kaynakları araştırdıklarını, sonuca ulaşıldığı takdirde termali, otel ve tesise çevirmeyi düşündüklerini belirtti.

“TÜRK İNSANININ YÜZDE 35-40’I KISA TATİLLERİ TERCİH EDİYOR”

Türk insanının yüzde 35’i ila yüzde 40’ının cumartesi-pazar tatilini ön plana çıkardığını söyleyen Çakırhan, şunları kaydetti: “Karadeniz bölgesi için bir deniz sefer çıkartılabilir. Biz müracaatımızı yaptık. Yaz periyodunda bir çözüm alacağımızı ümit ediyorum. Deniz ulaşımının olması bölgenin çehresini değiştirir. Cumartesi – pazar denilen bir tatil süreci var. Bu süreç yabana atılmayacak bir tatil süreci. Türk insanının yüzde 35’i ila yüzde 40’ı cumartesi-pazar tatilini ön plana çıkartıyor. Ekonomik sıkıntılar insanların satın alma gücünü etkiledikçe iki ya da üç günlük kısa tatilleri tercih ediyoruz. Burada deniz ulaşımının olması bölgenin çehresini değiştirir. Biz müracaatımızı yaptık. Karadeniz için bu lokasyon için sefer çıkartabilir miyiz? Kış periyodunda mümkün olmadı. Yaz periyodunda olumlu bir cevap alacağımızı ümit ediyorum.”

Bir yıl önce turizme kazandırdıkları otelin, yerli ve yabancı turistlerce beğenildiğini aktaran Çakırhan, özellikle Arap pazarına ciddi yatırımlar yaptıklarını vurguladı. Çakırhan, “Yakında Dubai’de bir fuara katılacağız. Yaz periyodunda Arap turistleri bu bölgede görmek mümkün olacak.” şeklinde konuştu.

Çakırhan, otel hakkında ise şu bilgileri verdi: “Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ve en donanımlı turizm tesisi özelliğine sahip otelimizde 104 adet junior suit, 6 adet VIP suit, 2 adet VIP SPA odası olmak üzere, 550 yatak kapasiteli toplam 189 oda bulunuyor. Otelin bir güzel özelliği de tüm yatak odalarının deniz manzaralı olması. Balık restoran, sahil restoran olmak üzere farklı lezzetlerde alakart menü uygulayan otelimizin, 320 kişi kapasiteli açık büfe hizmeti veren tamamen deniz manzaralı, açık ve kapalı alanları ile görsel şölen eşliğinde keyifli kahvaltı ve akşam yemekleri için ana restoranı bulunuyor. Otelin 19. katında eşsiz Karadeniz manzarasına sahip bir kral dairesi de yer alıyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karadeniz, Karadeniz haberleri, Karadeniz Turizm, Sky Tower Oteli, Sky Tower Oteli Genel Müdürü Umut Çakırhan, Turizm, Turizmci Karadeniz, Umut Çakırhan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları