Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kar yağışı başladı, Bursa beyaza büründü

27 Ocak, 2012 | 10:05

Bursa’da beklenen kar yağışı başladı. Sabahın erken saatlerinden itibnaren devam eden kar yağışı  işlerine gitmek için yollara düşen vatandaşlara sıkıntılı anlar yaşatsa da termal otel ve kayak otellerini tercih eden tatilcileri sevindirdi.

Meterooloji yetkilileri, gece saatlerinde başlayan kar yağışının dört gün boyunca sürmesinin beklendiğini açıkladı. Yüksek yerlerde etkili olan kar yağışı sömestre tatilinde kayak yapmak isteyenleri ve termal otel tercih edenleri sevindirdi. Bursa’ nın yüksek kesimlerinde devam eden kar yağışı Uludağ Kayak Merkezi’nde kayak tatili yapan turistleri sevindirdi.

Okulların sömestr tatilinde olması sebebiyle en çok işe giden vatandaşlar etkilendi. Belediye ekipleri, ana arterlerde tuzlama çalışmalarını sürdürürken, kaygan zemin sebebiyle çok sayıda kaza meydana geldi. Kazalar yolları tıkayınca işe yetişmek isteyen vatandaşlar otobüslerden inerek yola koyuldu. Yıldırım ilçesi Teleferik Caddesi üzerinde yürüyerek işe giden vatandaşlar, kaza sebebiyle belediye otobüsünün ilerlemediğini, bu sebeple yürüyerek işe gittiklerini ifade ettiler.

Bursa Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, halen hava sıcaklığının eksi 2 derece olduğu Bursa’da kar yağışının dört gün boyunca süreceğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa hava durumu, Bursa kar kalınlığı, Bursa Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Bursa Termal, Bursa Termal Oteller, Bursa Uludağ, Sömestr tatili, Sömestr Tatili Uludağ, sömestre tatili kayak, Termal Oteller, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları