Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kar, hava ulaşımını da aksattı

20 Aralık, 2012 | 20:38

Kar, hava ulaşımını da aksattı Atatürk Havalimanı’nda, etkisini artıran kar yağışı sebebiyle uçuşlar gecikmeli olarak yapılıyor.

Uçaklar buzlanmaya karşı su-alkol karışımıyla yıkanırken, apronda kar kürüme araçları aralıksız çalışıyor.

Akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan soğuk hava ve kar yağışı hava trafiğini de olumsuz yönde etkiliyor. Pistler, buzlanma riski nedeniyle DHMİ ekipleri tarafından kapatılarak kontrol ediliyor. Atatürk Havalimanı’nda buzlanmaya karşı pistlerde gün boyu temizlik çalışmaları ve buzlanmaya karşı mücadele yapılıyor. Yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 30 uçuş gecikmeli olarak yapılıyor.

EKİPLER 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

DHMİ’nin Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur, havalimanında her hangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını pistlerin iniş ve kalkışlara açık olduğunu söyledi. Uçakların buzlanmaya karşı Anti-icing ve De-icing işlemine tabi tutulduğunu belirten Özuğur “Atatürk Havalimanı’ndaki uçaklar sefer öncesi buzlanmaya karşı alkol ve glikoz karışımı bir sıvıyla yıkanıyor. Olası buzlanma tehlikesine karşı havayolu şirketlerinin uçakları ‘De-icing’ ve Anti-icing adı verilen buzlanmaya karşı alkolle yıkanıyor. Uçakların; kanat, motor, kuyruk ve gövdesi özel bir araçtan püskürtülen alkolle buzlanmaya karşı korunuyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur, Atatürk Havalimanı kar, Atatürk Havalimanı ulaşım, İstanbul Kar tatili, Kar, Kar hava ulaşımı, Kar tatil, Kar Tatili, ulaşım,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları