Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Kar beklenmiyor, sadece sıcaklık düşecek’

01 Aralık, 2010 | 19:24

Atatürk Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, önümüzdeki günlerde yaşanacak 12 ile 14 derece arasındaki ısı düşüşlerinin hava ulaşımını olumsuz etkilemeyeceğini bildirdi.

Şu anda Lodos nedeniyle ısının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini anlatan yetkililer, “Lodosun etkisiyle yağmur yağacak. Pazar gününden itibaren sıcaklığı mevsim normalini gösterecek.

Avrupa’daki gibi kar yağışı olmayacağı için hava ulaşımının olumsuz etkilenmeyeceğini tahmin ediyoruz. Ancak lodosun etkisiyle rüzgarın esme hızı kısa süreli gecikmelere neden olabilir.” dedi.

Avrupa Havaalanlarından bazıları kapalı

Avrupa’da, Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası, yaşanıyor. Özellikle İngiltere mevsim normallerinin çok altında sıcaklıklar yaşarken, kar yağışı ve buzlanma Almanya’da da ulaşımı olumsuz etkiledi.

İngiltere ve İskoçya’nın bazı kesimleri hafta sonundan bu yana kar altında. Çok sayıda okul tatil edildi.

İskoçya’da sıcaklıklar yer yer -15’e kadar düştü. Edinburgh havalimanı bir süreliğine uçuşa kapatılırken, Glasgow ve Aberdeen’de uçuşlar aksadı. İtalya’nın bir çok kesimi de kara teslim oldu. Görevliler yolları açık tutmak için aralıksız çalışmak zorunda kaldı.

Almanya’da ise etkili kar yağışı nedeniyle çok sayıda yol kapandı. Münih Havalimanı’nın kapanması ile birlikte uçuşlar aksadı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Avrupa Hava Sıcaklığı, Avrupa Soğuk, Hava Sıcaklıkları Düşüyor, Meteoroloji Müdürlüğü, Türkiye Hava Durumu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları