Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya turist akını

10 Ağustos, 2012 | 13:35

Kapadokya’ya turist akını/Turizm Haberleri

Türkiye’nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı, bu yılın ilk 7 aylık döneminde bir milyon 343 bin 62 oldu.

Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 1 milyon 387 bin 082 olarak gerçekleşmişti. Nevşehir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kapadokya bölgesinde turistlerin ziyaretine açık bulundurulan başta Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray ören yeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini, bu yılın ilk yedi aylık döneminde 337 bin 122’si ücretli, 277 bin 012’si ücretsiz, 161 bin 337’si müze kartlı ve 567 bin 591’i de Seyahat Acentelerine bağlı tur firmaları ile gelen ziyaretçi olmak üzere 1 milyon 343 bin 062 turist ziyaret etti.

Kapadokya bölgesindeki müze, ören yeri ve yer altı kentlerini 2011 yılının Ocak- Temmuz döneminde ise 1 milyon 387 bin 082 turist ziyaret etmişti.

Turistler, bölgedeki tarihi ve turistik mekanlar arasında en çok Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri ile Zelve ve Paşabağları ören yerlerine ilgi gösteriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kapadokya Gezisi, Kapadokya Haberleri, Kapadokya Turist, Kapadokya turist akını, Kapadokya Turizm, Kapadokya Turları, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları