Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokyalı turizmcilerden tepki: Balon turizmi sadece Kapadokya’da yapılmalı!

11 Ekim, 2018 | 16:42

Kapadokyalı turizmcilerden tepki: Balon turizmi sadece Kapadokya'da yapılmalı!

Geçtiğimiz günlerde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Kapadokya dışında 9 ayrı bölgede daha balon turizminin yapılacağı yönündeki açıklama tepki çekti. KAPTİD Başkanı Dinler, “Balon turizmi sadece Kapadokya’da yapılmalı” dedi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından balon turizminin Kapadokya dışında 9 ayrı bölgede daha yapılacağı yönündeki açıklamasına Kapadokyalı turizmcilerden tepki geldi.

Kapadokyalı turizmcilerden tepki: Balon turizmi sadece Kapadokya’da yapılmalı!

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler “Kapadokya’da balon turizmiyle ilgili ciddi bir ekonomi oluşmuşken SHGM’nin 9 ayrı bölgeye balonculuğu dağıtmaya neden çalışıyor? diye sordu.

Alınan bu kararın Kapadokya’nın var olan ve iyi giden bir ürününü bir şekilde sekteye uğratacağını savunan KAPTİD Başkanı Yakup Dinler “Bir Kapadokya turizmcisi olarak sıcak hava Balon turizminin başka bölgelere yayılması noktasında açıkçası Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile aynı fikirde değilim. Ve bu konudan çok hiç mutlu değilim” ifadelerini kullandı.

“Bu olayın yaygınlaştırılmasına gerek yok”

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya’da özellikle balon turizmcilerinin SHGM’nin almış olduğu bu karardan dolayı mutlu olmadıklarını ifade ederken balon turizminin yaygınlaştırılmasına gerek olmadığını savundu.

KAPTİD Başkanı Dinler, “Kapadokya’da faaliyet gösteren 25 tane balon firması var. İki balonu olan da var 15 balonu olan firmada var. Kapadokya’da balonla uçmak çok değerli ve bu noktaya kolay gelmedik. İnsanlar şu anda 2019 senesinde balon turlarına katılmak için rezervasyonlar yaptırıyor. Çünkü artık insanlar Kapadokya’da ‘balona binmeliyim’ diye geliyor.

Burada yapılması gereken balonculuk bir yerde tuttu diye diğer yerlerde tutacak diye bir şey yok ama balonculuk burada tutmuşken başka yerlerde başka aktiviteleri ön plana çıkabilirler. Bu olayın yaygınlaştırılmasına gerek yok” diyerek tepkisini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balon turizmi, Kapadokya, Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği, KAPTİD, KAPTİD Başkanı, SHGM, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Yakup Dinler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları