Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya gelen turist sayısı artıyor

22 Ağustos, 2013 | 12:29

Kapadokya'ya gelen turist sayısı artıyor Türkiye’nin ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, bu yılın 7 aylık bölümünde 1 milyon 409 bin turist tarafından ziyaret edildi.

Peribacaları ve yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezini, bu yıl yüzde 8’lik artışla 1,5 milyona yakın turist ziyaret etti.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, yer altı şehirleri ve sıcak hava balonculuğu ile ünlü Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın 7 aylık bölümünde 1 milyon 409 bin 651 yerli ve yabancı turistin gezdiği, geçen yılın aynı döneminde ise bölgeyi 1 milyon 329 bin 414 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

YIL BOYUNCA HERGÜN KAPADOKYA GEZİSİ VE TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Açıklamada, Kapadokya bölgesine gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekanların Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri olduğu ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göreme, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya Bölgesi, Kapadokya bölgesi turist, Kapadokya bölgesi turizm, Kapadokya Bölgesi Turu, Kaymaklı, Nevşehir, Nevşehir Valiliği, Peribacaları, sıcak hava balonu, turizm merkezi kapadokya, turizm merkezleri, yeraltı şehirleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları