Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya gelen turist sayısı artıyor

22 Ağustos, 2013 | 12:29

Kapadokya'ya gelen turist sayısı artıyor Türkiye’nin ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, bu yılın 7 aylık bölümünde 1 milyon 409 bin turist tarafından ziyaret edildi.

Peribacaları ve yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezini, bu yıl yüzde 8’lik artışla 1,5 milyona yakın turist ziyaret etti.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, yer altı şehirleri ve sıcak hava balonculuğu ile ünlü Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın 7 aylık bölümünde 1 milyon 409 bin 651 yerli ve yabancı turistin gezdiği, geçen yılın aynı döneminde ise bölgeyi 1 milyon 329 bin 414 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

YIL BOYUNCA HERGÜN KAPADOKYA GEZİSİ VE TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Açıklamada, Kapadokya bölgesine gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekanların Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri olduğu ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göreme, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya Bölgesi, Kapadokya bölgesi turist, Kapadokya bölgesi turizm, Kapadokya Bölgesi Turu, Kaymaklı, Nevşehir, Nevşehir Valiliği, Peribacaları, sıcak hava balonu, turizm merkezi kapadokya, turizm merkezleri, yeraltı şehirleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları