Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’daki kaçak yapılaşmaya bakan Ersoy sert çıktı: Kar kalacak sanmasınlar!

03 Kasım, 2018 | 14:10

Kapadokya'daki kaçak yapılaşmaya bakan Ersoy sert çıktı: Kar kalacak sanmasınlar!

İmar barışından faydalanarak Kapadokya bölgesinde kaçak yapılaşma yapanlar için sert sözler kullanan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Yanlarına kar kalacak sanmasınlar” dedi.

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kapadokya bölgesinin korunması ve geliştirilmesi için bir süre önce gündeme gelen Kapadokya Alan Yönetimi Sistemi’nin oluşturulması kapsamında temas ve incelemelerde bulunmak üzere beraberindeki bakanlık uzmanları ile bölgeye gitti.

Bölgedeki çarpık yapılaşmayla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan bakan Mehmet Ersoy, Kapadokya bölgesinin hem korunması hem de geliştirilmesi için Çanakkale’de olduğu gibi alan yönetimi sistemi oluşturulmasına yönelik son bir inceleme ve değerlendirme yapacaklarının altını çizdi.

Bakan Mehmet Ersoy Kapadokya'da ziyaretlerde bulundu

Son aşamaya gelindi

Çanakkale’deki sistemin Kapadokya’da uygulanmasını bölgedeki STK’ların da istediğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, çalışmada son aşamaya gelindiği belirterek, “Bu konuda görüşmelerde bulunduğumuz çeşitli bakanlıkların yetkilileri de konuya sıcak bakıyor. Kapadokya, Türkiye turizminin göz bebeklerinden ve birkaç yüzünden biri. Uygulamada hala bakanlıklar arasında çatışma olduğunu görüyoruz. Alan Yönetimi Sistemi ile bu ortadan kalkacak ve gerek korumacılık gerekse bölgesel gelişim süreci daha da işlerlik kazanacak.” dedi.

Bakan Ersoy: Yanlarına kar kalacak sanmasınlar

Bakan Mehmet Ersoy, imar barışının iyi niyetli bir girişim olduğunu ve belli bir süreyi kapsadığını ifade ederek, “Devletten önce, bölgede yaşayanların sahip çıkması gerekiyor. Kuralla uymayanlar nelerle karşılaşacaklarını görecekler. Kapadokya turizm açısından bizim göz bebeğimiz. Kaçak yapılaşmayı yapanlar, yanlarına kar kalacağını sanmasınlar” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alan Yönetimi Sistemi, Kaçak yapılaşma, Kapadokya, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, STK, Türkiye Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları