Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da turist sayısı düştü

08 Haziran, 2009 | 16:09

Göreme Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısında geçtiğimiz yıla oranla düşüş yaşandı.

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, bölgede turistlerin ziyaretine açık bulundurulan başta Göreme Açıkhava Müzesi olmak üzere, Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi Müzesi, Ürgüp Müzesi, Kaymaklı, Derinkuyu ve Özkonak yeraltı şehirleri, Çavuşin, Karanlık kiliseleri ile Zelve Örenyeri’ni yılın ilk 5 ayında 354 bin 380’i yabancı, 187 bin 991’i de yerli olmak üzere toplam 542 bin 371 turist ziyaret etti.

Kapadokya bölgesindeki müze ve örenyerlerini geçtiğimiz yılın aynı döneminde 253 bin 474’ü yerli, 378 bin 543’ü de yabancı olmak üzere toplam 632 bin 17 turist ziyaret etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çavuşin, Derinkuyu, Göreme, Hacıbektaş Atatürk Evi Müzesi, Hacıbektaş Veli Türbesi, Kapadokya, Kapadokya'ta tatil, Karanlık, Kaymaklı, Nevşehir, Özkonak, Ürgüp, Ürgüp Müzesi, Zelve Örenyeri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları