Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da Noel Baba’lı balon uçuşu

25 Aralık, 2009 | 13:31

Kapadokya'da Noel Baba'lı balon uçuşu Kapadokya’da balon uçuşu yapan bir firmanın pilotu, Noel günü sebebiyle Noel Baba kıyafeti giyerek uçurduğu balonunda yolcularına fıstıklı lokum dağıttı.

Göreme beldesinden sabah gün doğumunda balonunu ısıtarak uçuşa hazır hale getiren pilot Geert Van Wolvelaer, Türkiye’de ilk kez kendisinin Noel Baba kıyafetiyle balon uçurduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinde meteorolojik şartlardan dolayı 25 Aralık tarihinde balon uçuşu yapmanın zor olduğunu belirten Gert Van Wolvelaer, 14 yıldır balon pilotluğu yaptığını, 6 yıldan beri de Nevşehir’de çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye çok şanslı bir ülke. Ben Avrupada 25 Kasım tarihinde Noel Baba kıyafetiyle daha önce uçuş yapmak istedim ama hava şartları uygun olmadı. Türkiye’de ise bu mevsimde pırıl pırıl bir güneş var. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu yabancı turist olduğu için bugün Noel Baba kıyafeti giydim. Noel Bayramı herkese kutlu olsun.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya Balon Turları, Kapadokya'da Haberleri, Kapadokya'da Noel Baba, Kapadokya'da Noel Baba'lı balon uçuşu, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları