Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da Noel Baba’lı balon uçuşu

25 Aralık, 2009 | 13:31

Kapadokya'da Noel Baba'lı balon uçuşu Kapadokya’da balon uçuşu yapan bir firmanın pilotu, Noel günü sebebiyle Noel Baba kıyafeti giyerek uçurduğu balonunda yolcularına fıstıklı lokum dağıttı.

Göreme beldesinden sabah gün doğumunda balonunu ısıtarak uçuşa hazır hale getiren pilot Geert Van Wolvelaer, Türkiye’de ilk kez kendisinin Noel Baba kıyafetiyle balon uçurduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinde meteorolojik şartlardan dolayı 25 Aralık tarihinde balon uçuşu yapmanın zor olduğunu belirten Gert Van Wolvelaer, 14 yıldır balon pilotluğu yaptığını, 6 yıldan beri de Nevşehir’de çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye çok şanslı bir ülke. Ben Avrupada 25 Kasım tarihinde Noel Baba kıyafetiyle daha önce uçuş yapmak istedim ama hava şartları uygun olmadı. Türkiye’de ise bu mevsimde pırıl pırıl bir güneş var. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu yabancı turist olduğu için bugün Noel Baba kıyafeti giydim. Noel Bayramı herkese kutlu olsun.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya Balon Turları, Kapadokya'da Haberleri, Kapadokya'da Noel Baba, Kapadokya'da Noel Baba'lı balon uçuşu, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları