Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da alternatif turizm geliştirilecek

02 Haziran, 2011 | 10:15

Kapadokya turistlerin cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Heryıl turist potansiyelini arttıran Kapadokya ‘da bu yıl spor, müzik ve sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Kapadokya uzun yıllardır Türkiye’nin doğa, manzara, sıcak hava balonculuğu ve kültür turizmi merkezlerinden biri olarak biliniyor.

Nevşehir Valiliği bünyesinde hizmet veren KAPHİB komisyonlarından Alternatif Turizmi Geliştirme Komisyonu, Komisyon Başkanı Nuri Cingil başkanlığında Göreme Belediyesi’nde düzenlendi.

Kapadokya bölgesinde mevcut turizm alanlarının dışında potansiyel sahibi konuların görüşüldüğü toplantıda, Kapadokya’da alternatif olabilecek turizm konuları ele alındı.
Komisyon Başkanı Nuri Cingil’in yönetiminde başlayan toplantıya çok sayıda turizmci, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Kapadokya turizmine alternatif oluşturabilecek konular ele alındı. Müzik, spor, sağlık turizmi konularında da Kapadokya’nın altyapısının buna hazır olduğu görüşünde birleşen katılımcılar, başka bir Kapadokya olmadığını, eldeki bu değerlerin iyi kullanılması gerektiği görüşünü savundular. Toplantı, komisyon raporunun oluşturulması ile sona erdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kapadokya balon, Kapadokya Gezisi, Kapadokya Turizm, Kapadokyaalternatif turizm, Komisyon Başkanı Nuri Cingil,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları