Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da alternatif turizm geliştirilecek

02 Haziran, 2011 | 10:15

Kapadokya turistlerin cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Heryıl turist potansiyelini arttıran Kapadokya ‘da bu yıl spor, müzik ve sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Kapadokya uzun yıllardır Türkiye’nin doğa, manzara, sıcak hava balonculuğu ve kültür turizmi merkezlerinden biri olarak biliniyor.

Nevşehir Valiliği bünyesinde hizmet veren KAPHİB komisyonlarından Alternatif Turizmi Geliştirme Komisyonu, Komisyon Başkanı Nuri Cingil başkanlığında Göreme Belediyesi’nde düzenlendi.

Kapadokya bölgesinde mevcut turizm alanlarının dışında potansiyel sahibi konuların görüşüldüğü toplantıda, Kapadokya’da alternatif olabilecek turizm konuları ele alındı.
Komisyon Başkanı Nuri Cingil’in yönetiminde başlayan toplantıya çok sayıda turizmci, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Kapadokya turizmine alternatif oluşturabilecek konular ele alındı. Müzik, spor, sağlık turizmi konularında da Kapadokya’nın altyapısının buna hazır olduğu görüşünde birleşen katılımcılar, başka bir Kapadokya olmadığını, eldeki bu değerlerin iyi kullanılması gerektiği görüşünü savundular. Toplantı, komisyon raporunun oluşturulması ile sona erdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kapadokya balon, Kapadokya Gezisi, Kapadokya Turizm, Kapadokyaalternatif turizm, Komisyon Başkanı Nuri Cingil,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları