Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya yoğun ilgi

12 Mart, 2013 | 13:05

Kapadokya'ya yoğun ilgi Kapadokya’ya yılın ilk 2 ayında bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 arttı.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, yeraltı şehirleri ve sıcak hava balonculuğu ile ünlü Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik yerleri, bu yılın ilk 2 ayında 171 bin 748 yerli ve yabancı turistin gezdiği belirtildi.

Geçen yılın aynı döneminde Kapadokya’yı 120 bin 90 kişinin ziyaret ettiği vurgulanan açıklamada, 2013’ün ilk 2 ayındaki yerli ve yabancı turist sayısının yüzde 34 arttığı vurgulandı.

Açıklamada, turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekanların Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Derinkuyu Yeraltı Şehri olduğu ifade edildi.

Bu arada, Kapadokya’yı 2012’de 2 milyon 572 bin 816 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Derinkuyu Yeraltı Şehri, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya, Kapadokya Bölgesi, Kapadokya bölgesi turist, Kapadokya bölgesi turizm, Kapadokya Turist, Kapadokya Turizm, Kapadokya yoğun ilgi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir, Nevşehir Valiliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları